Bayern pozbawił złudzeń Manchester United. Anglicy poza pucharami

Akt. 12/12/2023, 23:35 GMT+1

Bayern Monachium pokonał na wyjeździe Manchester United 1:0 (0:0) w ostatniej kolejce rywalizacji w grupie A Ligi Mistrzów. Tym samym Bawarczycy wyrzucili Czerwone Diabły z europejskich pucharów.

Manchester United trenował przed spotkaniem z FC Kopenhagą w 4. kolejce Ligi Mistrzów

Po pięciu kolejkach w grupie A pewny pierwszego miejsca był Bayern (13 pkt). Za plecami mistrzów Niemiec toczyła się jednak twarda walka o awans w LM. Drugie miejsce zajmowali piłkarze FC Kopenhaga (5 pkt), którzy we wtorek rywalizowali z Galatasaray Stambuł (także 5 pkt), a czwarty Manchester United (4 pkt) musiał nie tylko ograć Bayern, ale jeszcze liczyć na remis pozostałych rywali.

Otwarty mecz na Old Trafford

Czerwone Diabły wiedziały, że nie wszystko zależy od nich. Z Bayernem na Old Trafford od początku grały ofensywnie, licząc na trzy punkty i uśmiech losu. Motywacji nie brakowało też mistrzom Niemiec, którzy w ostatniej kolejce Bundesligi przegrali z Eintrachtem Frankfurt aż 1:5 i pragnęli się zrehabilitować.
Nic dziwnego, że w pierwszej połowie mecz był otwarty, toczony w szybkim tempie, a akcje przenosiły sie spod jednej pod drugą bramkę. Piłkarzom wyraźnie brakowało jednak skutecnosci. Najbliżej szczęścia był Leroy Sane, który jednak nie trafił czysto w piłkę tuż przed bramką.

Kane do Comana

Do przerwy nie padł gol w Manchesterze, ale także w Kopenhadze. Podopieczni trenera Erika ten Haga z animuszem zaczęli więc drugie 45 minut. Obrońcy Bayernu musieli się mocno uwijać, by poradzić sobie z oskrzydlającymi atakami rywali. Na bramkę gości strzelał bez powodzania Bruno Fernandes.
Z czasem monachijczycy poukładali grę, nie pozwalając na rozwinięcie skrzydeł przeciwnikom. Goście kontrolowali wydarzenia boiskowe i czekali na swoją szansę. Ta nadarzyła się w 71. minucie. Wówczas Harry Kane doskonale podał do wbiegającego w pole karne Kigsleya Comana, a ten z zimną krwią wykończył akcję celnym strzałem. Bayern do końca meczu nie pozwolił już przeciwnikom na wyrównanie.

Kingsley Coman strzela gola

Jednocześnie w Kopenhadze gospodarze wygrali z Galatasaray 1:0 i to ekipa polskiego bramkarza Kamila Grabary sensacyjnie zakończyła fazę grupową LM na drugim miejscu w tabeli. Turcy ostatecznie zapewnili sobie grę w 1/8 finału Ligi Europy, a Manchester United odpadł z europejskich pucharów.
Po wtorkowych starciach awans do 1/8 finału, oprócz Kopenhagi uzyskało także Napoli Piotra Zielińskiego.
Wcześniej grę na wiosnę w LM zapewniły sobie: Bayern, Arsenal, PSV Eindhoven, Real Madryt, Real Sociedad, Inter Mediolan, Atletico Madryt, Lazio, Borussia Dortmund, Manchester City, RB Lipsk oraz FC Barcelona.
Dwóch ostatnich szczęśliwców poznamy w środę.
Manchester United - Bayern Monachium 0:1 (0:0)
Bramka: Coman (71')