Sensacyjna porażka. Klub Pajor poza Ligą Mistrzyń

19/10/2023, 08:17 GMT+2

Piłkarki Wolfsburga niespodziewanie odpadły w ostatniej rundzie eliminacji Ligi Mistrzyń. W rewanżowym starciu z Paris FC finalistki poprzedniej edycji uległy u siebie 0:2, a w dwumeczu 3:5.

Ewa Pajor w Wolfsburgu: to spełnienie marzeń

Dla Wolfsburga, aktualnego lidera Bundesligi, awans do fazy grupowej miał być jedynie formalnością.
To utytułowany klub, w finale ostatniej edycji był blisko sukcesu. Do przerwy starcia o tytuł z Barceloną prowadził 2:0, a bramkę i asystę zaliczyła królowa strzelczyń tamtych rozgrywek, czyli Pajor. Ostatecznie, po znakomitej drugiej połowie w wykonaniu Hiszpanek, Niemki przegrały 2:3.

Wolfsburg bez gola u siebie

Tym razem ekipa z Dolnej Saksonii, pierwszy raz od 12 lat, nie znalazła się nawet wśród 16 najlepszych drużyn Starego Kontynentu.
Wicemistrzynie kraju o awans musiały walczyć już w eliminacjach, a w ich decydującej fazie mierzyły się z Paris FC. Po wyjazdowym remisie 3:3 Niemki, z grającą w wyjściowym składzie Pajor, miały przypieczętować losy rywalizacji na własnym stadionie.
Dwa ciosy tego dnia wyprowadziły jednak Francuzki, odpowiednio w 38. oraz 90. minucie, gdy na listę strzelczyń wpisały się kolejno Julie Dufour i Louise Fleury.
Obie drużyny nie wykorzystały w tym spotkaniu po rzucie karnym. Pechowymi wykonawczyniami były Gaetane Thiney (Paris FC, 12. minuta), a także Dominique Janssen (Wolfsburg, 61. minuta).
Losowanie fazy grupowej odbędzie się w piątek 20 października.
VfL Wolfsburg - Paris FC 0:2 (0:1)
Bramki: Dufour (38.), Fleury (90.).
*wynik pierwszego meczu - 3:3, wynik dwumeczu - 5:3 dla Paris FC