Ewa Pajor z Pucharem Niemiec. Wolfsburg pokonał Bayern Monachium w finale

Akt. 10/05/2024, 08:15 GMT+2

Piłkarki Wolfsburga po raz dziesiąty z rzędu wywalczyły Puchar Niemiec. W czwartkowym finale na RheinEnergieStadion pokonały Bayern Monachium 2:0, a cały mecz w ich barwach rozegrała Ewa Pajor. Zawodniczki z Bawarii, mistrzynie Niemiec z tego sezonu, nie zdołały tym samym sięgnąć po dublet.

Ewa Pajor w Wolfsburgu: to spełnienie marzeń

Dla Pajor i koleżanek była to doskonała okazja do rewanżu za Bundesligę. W rozgrywkach zajmą bowiem na drugim miejscu. Na dwie kolejki przed ich zakończeniem do prowadzącego Bayernu tracą siedem punktów. Trzeci Eintracht traci do nich z kolei dziewięć.

Niesamowita seria Wolfsburga

Finał w Kolonii obejrzał komplet 44 tys. fanów. W lidze dwukrotnie w tym sezonie lepszy był Bayern (4:0 i 2:1), ale w Pucharze Niemiec Wilczyce nie mają sobie równych. W czwartek obie bramki padły w pierwszej połowie po strzałach Jule Brand (14. minuta) i Dominique Janssen (40.).

Ewa Pajor rozegrała w barwach Wolfsburga cały mecz

- Nie wiedziałyśmy przed meczem, czego się spodziewać, bo nie grałyśmy dobrze w tym sezonie – powiedziała kapitan Alexandra Popp. – Pokazałyśmy jednak w czwartek, na co nas stać. Taki jest Wolfsburg, taka jest moja drużyna i tak się prezentujemy w tych rozgrywkach – dodała.
Drużyna z Wolfsburga zdobyła Puchar Niemiec po raz dziesiąty z rzędu, a w czwartek odniosła 50. kolejne zwycięstwo w tych rozgrywkach. Ostatnią porażkę poniosła 13 listopada 2013 roku w 1/8 finału przeciwko Frankfurtowi.
Według niemieckich i hiszpańskich mediów Pajor od nowego sezonu zagra w Barcelonie. Transfer ma wynieść prawie pół miliona euro, co jest rekordem w historii kobiecej drużyny z Katalonii.
Polska piłkarka od dawna jest uznawana za jedną z najlepszych ofensywnych zawodniczek w Europie. W VfL Wolfsburg gra od 2015 roku, wcześniej występowała w Medyku Konin.