Liga Europy. Kanonada Liverpoolu i Romy, Bayer wyszarpał remis

Akt. 07/03/2024, 22:55 GMT+1

W pierwszych czwartkowych meczach 1/8 finału Ligi Europy nie brakowało emocji. W dwóch spotkaniach wyraźnie wygrały faworyzowane zespoły Liverpoolu i AS Romy, a blisko niespodzianki było w starciu Karabach Agdam - Bayer Leverkusen. Piłkarze mieli dobrze ustawione celowniki, a w trzech meczach padło aż 14 goli.

Liverpool – Arsenal w 18. kolejce Premier League (Getty Images)

Drużyna The Reds w pierwszym starciu tej fazy rozgrywek wybrała się na mecz do Pragi, gdzie czekała na nią ekipa Sparty. Czesi od początku konfrontacji mieli spore problemy z powstrzymywaniem kolejnych ataków gości.

Liverpool bez litości dla Sparty

Zespół trenera Juergena Kloppa strzelił pierwszego gola już w 6. minucie, a jego autorem był Alexis Mac Allister. Drugą bramkę zdobył Darwin Nunez, popisując się przepięknym strzałem z dystansu w samo okienko.
Liverpool tuż przed przerwą podwyższył jeszcze na 3:0, kiedy do siatki ponownie trafił Nunez, tym razem z woleja. Po zmianie stron The Reds kontynuowali swoje popisy ofensywne. Na listę strzelców wpisali się jeszcze Luis Diaz i Dominik Szoboszlai. Bramka honorowa dla Sparty padła po trafieniu samobójczym Conora Bradleya, a mecz zakończył się wynikiem 1:5.

Piłkarze Liverpoolu cieszą się z gola w meczu ze Spartą Praga w Lidze Europy

Bayer dogonił Karabach

Bayer Leverkusen spisuje się w obecnym sezonie fantastycznie. Podopieczni trenera Xabiego Alonso nie przegrali jeszcze meczu w Bundeslidze i po 24 kolejkach pewnie prowadzą w tabeli. Z kolei w fazie grupowej Ligi Europy Aptekarze wygrali wszystkie spotkania, dwukrotnie pokonując m.in. ekipę z Agdamu.
Tym razem obie drużyny spotkały się w 1/8 finału rozgrywek. Pierwsze starcie okazało się niezwykle trudne dla Bayeru. Mistrzowie Azerbejdżanu zagrali bardzo odważnie i po pierwszej połowie prowadzili 2:0, po golach Yassine’a Benzii i Juninho.
W drugiej połowie karta się odwróciła. Najpierw gola kontaktowego strzelił dla Bayeru Florian Wirtz, a w trzeciej doliczonej minucie gry wyrównał Patrick Schick. Ekipa z Leverkusen ostatecznie mogła cieszyć się z remisu 2:2.

Twarda walka w meczu Karabach Agdan - Bayer Leverkusen

Roma zdemolowała Brighton

Na emocje mogli liczyć kibice na Stadio Olimpico, którzy wybrali się na mecz miejscowej Romy z angielskim Brighton. Gospodarze nie zawiedli ich oczekiwań. Gole dla Romy w pierwszej połowie strzelili Paulo Dybala i Romelu Lukaku.
Po zmianie stron miejscowi nie zatrzymali się. Ku uciesze fanów wynik na 4:0 podwyższyli jeszcze Gianluca Mancini i Bryan Cristante. Przy takim wyniku rewanż w Brighton wydaje się być tylko formalnością.