Polacy z golami w eliminacjach. Ich zespoły grają dalej

18/08/2023, 08:11 GMT+2

Jakub Piotrowski zdobył dwie bramki dla Łudogorca Razgrad w 3. rundzie eliminacji Ligi Europy, a Michał Skóraś i Sebastian Szymański po jednej dla - odpowiednio - FC Brugge i Fenerbahce Stambuł w 3. rundzie kwalifikacji Ligi Konferencji. Ich drużyny wywalczyły awans.

Sebastian Szymański o debiutanckim golu w kadrze

W czwartek Piotrowski trafił do siatki FK Astana z Kazachstanu w 47. i 58. minucie. 25-letni pomocnik, były piłkarz między innymi Pogoni Szczecin, KRC Genk i Fortuny Duesseldorf, rozegrał całe spotkanie w barwach bułgarskiej drużyny, która zwyciężyła ostatecznie 5:1.
Pierwszy mecz wygrała Astana, ale tylko 2:1, więc w czwartej, ostatniej rundzie eliminacji Ligi Europy wystąpi Łudogorec. W niej zmierzy się z Ajaksem Amsterdam.

Skóraś i Szymański też grają dalej

Tego samego dnia powody do zadowolenia mieli inni polscy piłkarze. Skóraś, były zawodnik Lecha Poznań, strzelił debiutanckiego gola w doliczonym czasie pierwszej połowy wygranego 5:1 wyjazdowego meczu z islandzkim KA Akureyri. 23-latek rozegrał całe spotkanie.
W ubiegłym tygodniu jego zespół również zwyciężył 5:1 i teraz zagra z Osasuną w czwartej, decydującej rundzie eliminacji Ligi Konferencji.
Do tej fazy awansowali również piłkarze Fenerbahce Stambuł, którzy pokonali na wyjeździe słoweński NK Maribor 3:0. Szymański trafił w 78. minucie (również zagrał całe spotkanie). Pierwszy mecz turecki zespół wygrał 3:1. W dwumeczu o awans do fazy grupowej zmierzy się z FC Twente.