Piotrowski nie zatrzymuje się w Lidze Konferencji. Cudowne trafienie w starciu z liderem

Akt. 09/11/2023, 23:27 GMT+1

Jakub Piotrowski był jednym z bohaterów Łudogorca Razgrad w meczu 4. kolejki fazy grupowej Ligi Konferencji Europy. Polak zdobył bramkę w spotkaniu z Fenerbahce Stambuł, a jego drużyna wygrała u siebie z ekipą Sebastiana Szymańskiego 2:0.

Piotrowski gra w Łudogorcu

Była 18. minuta czwartkowego meczu na Huvepharma Arena w Razgradzie, gdy po zbyt krótkim wybiciu jednego z obrońców piłka trafiła pod nogi Antona Nedyalkova.
Bułgar odegrał do polskiego pomocnika, a ten huknął z 25 metrów wprost w okienko bramki strzeżonej przez Dominika Livakovicia, dając Łudogorcowi prowadzenie.

Trzeci gol Piotrowskiego

Dla byłego piłkarza Fortuny Duesseldorf było to już trzecie trafienie w trwających rozgrywkach. Wcześniej dwukrotnie wpisał się na listę strzelców w potyczce ze słowackim Spartakiem Trnava (4:0).

Finalnie ekipa Polaka - mającego na koncie jeden występ w reprezentacji, w wyjazdowym spotkaniu z Wyspami Owczymi w eliminacjach Euro 2024 (2:0) - pokonała Turków 2:0. Drugiego gola, w 92. minucie, strzelił Rwan Seco.
Dzięki zwycięstwu Łudogorec ma sześć punktów i zajmuje trzecie miejsce w tabeli grupy H. Liderem, mimo porażki, pozostało Fenerbahce (9), w barwach którego 26 minut rozegrał Sebastian Szymański.
Na drugiej lokacie plasuje się duńskie Nordsjaelland (7), a na czwartej pozycji klasyfikowany jest Spartak (1).