Fortuna Puchar Polski 2023/2024. Kiedy odbędzie się finał, kto w nim zagra

04/04/2024, 10:58 GMT+2

Pogoń Szczecin - Wisła Kraków w finale Fortuna Pucharu Polski 2023/2024. Kiedy odbędzie się finał? Gdzie zostanie rozegrany mecz finałowy?

Puszcza Niepołomice wygrała 4:1 z Wisłą Kraków w barażach o awans do ekstraklasy (NEWSPIX)

Ranga Pucharu Polski w ostatnich latach mocno wzrosła. Spotkanie finałowe rozgrywane jest tradycyjnie na Stadionie Narodowym w Dzień Flagi Rzeczpospolitej Polskiej.

Puchar Polski 2023/24: kto zagra w finale?

W finale zagrają Wisła Kraków oraz Pogoń Szczecin.
Ta pierwsza drużyna w środę 3 kwietnia pokonała u siebie Piasta Gliwice 2:1, a druga wygrała takim samym wynikiem, ale po dogrywce, z Jagiellonią Białystok, awansowały do finału piłkarskiego Pucharu Polski. Biała Gwiazda powalczy o piąty triumf, Portowcy - o pierwszy.
W Krakowie Wisła, jedyny uczestnik środowych półfinałów spoza ekstraklasy, już do przerwy prowadziła dwoma golami po trafieniach Szymona Sobczaka 48 sekund po rozpoczęciu meczu oraz Hiszpana Jesusa Alfaro w 37. minucie. Po zmianie stron rozmiary porażki zdołał zmniejszyć Ariel Mosór (54.), ale na więcej gliwiczan już nie było stać.

Wisła Kraków zagra w finale PP z Pogonią Szczecin

Kiedy finał Fortuna Pucharu Polski 2024?

Spotkanie finałowe Wisła Kraków - Pogoń Szczecin odbędzie się 2 maja na PGE Narodowym w Warszawie. Początek meczu o godz. 16.
Zwycięzca otrzyma pięć milionów złotych nagrody, czyli połowę z całej puli nagród w tym sezonie.