Wisła Kraków w finale Pucharu Polski. O tytuł zagra z Pogonią Szczecin

Akt. 03/04/2024, 23:13 GMT+2

Pierwszoligowa Wisła Kraków świętuje duży sukces. W środę Biała Gwiazda pokonała na własnym boisku grającego w ekstraklasie Piasta Gliwice 2:1 (2:0) i awansowała do finału Fortuna Pucharu Polski. W decydującym meczu rozgrywek zmierzy się z Pogonią Szczecin.

Piast Gliwice - Lech Poznań w 1. kolejce PKO BP Ekstraklasy 2023/24 (Newspix)

Wisła była jedynym pierwszoligowcem w półfinałach PP. Kibice 13-krotnego mistrza kraju, na stadionie przy ul. Reymonta, stworzyli jednak atmosferę godną tak ważnego spotkania.

Wisła zaskoczyła Piasta

Piłkarze Białej Gwiazdy także wyszli na mecz zmobilizowani i z animuszem zaatakowali przeciników. Efekt przyszedł błyskawicznie. Już w 47. sekundzie gola w zamieszaniu podbramkowym strzelił Szymon Sobczak.

Piłkarz Wisły Kraków Szymon Sobczak (w środku) cieszy się z gola podczas meczu półfinałowego Pucharu Polski z Piastem Gliwice

Wisła poszła za ciosem. Drugą bramkę dla gospodarzy zdobył w 37. minucie Jesus Alfaro, który popisał się precyzyjnym uderzeniem przy dalszym słupku.
Po zmianie stron Piast ruszył do przodu. Gola kontaktowego gliwiczanie strzelili po rzucie rożnym, a jego autorem był Ariel Mosór. Do końca spotkania obie strony miały swoje okazje do zmiany wyniku, ale szwankowała skuteczność. W tej sytuacji Wisła wygrała 2:1 i może cieszyć się z sukcesu.

Finał z Pogonią Szczecin

W drugim półfinale, w środowy wieczór, Pogoń Szczecin pokonała Jagiellonię Białystok. W podstawowym czasie był remis 1:1. Decydującego gola dla gospodarzy strzelił w dogrywce Fredrik Ulvestad.
Tegoroczny finał odbędzie się 2 maja na PGE Narodowym w Warszawie. Pula nagród wynosi 10 milionów złotych, z czego połowa, czyli 5 mln zł, przypadnie zwycięzcy.