Lech nie zachwycił, ale zagra w ćwierćfinale Pucharu Polski

Akt. 07/12/2023, 23:06 GMT+1

Lech Poznań w najlepszej ósemce Pucharu Polski. Kolejorz wywiązał się z roli faworyta i pokonał na wyjeździe lidera 1. ligi Arkę Gdynia 1:0. Gola na wagę awansu strzelił Filip Marchwiński.

Lech Poznań awansował do ćwierćfinału Pucharu Polski

Grający ostatnio w kratkę Kolejorz musiał się mieć w Gdyni na baczności. Lider 1.ligi jest w ostatnich tygodniach w znakomitej formie, a że na tym etapie Pucharu Polski niespodzianki są możliwe, pokazała Arce Korona Kielce, która w środę po dogrywce wyrzuciła z rozgrywek obrońcę tytułu Legię Warszawa.

Jeden gol wystarczył

I rzeczywiście, przed upływem kwadransa gry to gdynianie powinni prowadzić. Koszmarny błąd przed własnym polem karnym popełnił Antonio Milić, a sam na sam z Filipem Bednarkiem znalazł się Karol Czubak. Napastnik gospodarzy uderzył jednak zbyt lekko i w sam środek bramki, więc kapitalna szansa uciekła.
W kolejnych minutach Lech miał przewagę, ale nie przekładało się na zagrożenie pod gdyńską bramką. Do czasu. Po upływie pół godziny dwie świetne sytuacje wypracował sobie Kristoffer Velde, ale jego uderzenia pod poprzeczkę odbijał Paweł Lenarcik.
Piłka do siatki Arki wpadła wreszcie w pierwszej minucie doliczonego czasu gry pierwszej połowy. Lech fantastycznie wyprowadził kontrę - po wrzutce Velde piłkę zgrał Dino Hotić, a bez problemu wszystko wykończył Filip Marchwiński. Gospodarze dostali tym samym cios do szatni.
Po zmianie stron Lech starał się kontrolować grę i nie dopuszczać do zagrożenia pod własną bramką. I jeśli wyłączyć stałe fragmenty gry, robił to skutecznie. Arka była ambitna, próbowała na wszelkie sposoby, ale ostatecznie faworyta już nie postraszyła.
Na kilkanaście minut przed końcem po raz drugi do siatki trafił Lech. Gol Milicia nie został jednak uznany, bo chwilę wcześniej ręką zagrał Mikael Ishak. 1:0 wystarczyło, by to drużyna z Poznania cieszyła się z ćwierćfinału.
W czwartek rozegrano również dwa inne spotkania 1/8 finału PP. Piast Gliwice najadł się strachu, bo po 65 minutach tylko remisował z trzecioligową Cariną Gubin 2:2. Ostatecznie ekstraklasowa drużyna w porę się pozbierała i zdążyła strzelić jeszcze trzy gole i wygrać 5:2.
Zdecydowanie łatwiej awans przyszedł Wiśle Kraków, która ograła Stal Rzeszów 4:1.