Kosmiczny mecz i cztery gole Pajor w Bundeslidze

18/02/2024, 09:37 GMT+1

Ewa Pajor zdobyła cztery bramki dla VfL Wolfsburg w sobotnim meczu Bundesligi. Zespół Polki, która miała też dwie asysty, pokonał na wyjeździe FC Nuernberg 9:1 i awansował na pierwsze miejsce w tabeli.

Ewa Pajor jest gwiazdą Wolfsburga

Pajor zaczęła spotkanie od dwóch asyst. Już w siódmej minucie po jej podaniu wynik otworzyła Vivien Endemann, a 34. minucie na 2:1 trafiła Alexandra Popp.

Polka w 34. minucie podwyższyła na 3:1. Kolejne bramki zdobyła w drugiej połowie. W 71. minucie wykorzystała rzut karny, w 79. skompletowała hat-tricka, a wynik meczu ustaliła w doliczonym czasie gry.

Pajor z dorobkiem 10 goli zajmuje pierwsze miejsce w klasyfikacji najlepszych strzelczyń. Druga Niemka Vanessa Fudalla (RB Lipsk) ma na koncie osiem bramek. Trzecia, ex aequo z dwoma innymi zawodniczkami, jest Nikola Karczewska (Bayer Leverkusen), która ma sześć goli.

Bayern za plecami

W tabeli po 14 z 22 kolejek Wolfsburg zajmuje pierwsze miejsce. Dwa punkty do lidera traci broniący tytułu Bayern Monachium, który rozegrał o jeden mecz mniej.

W ubiegłym roku Pajor została pierwszą Polką w historii, którą nominowano w plebiscycie magazynu "France Football" na najlepszą zawodniczkę świata. Ostatecznie w zestawieniu za sezon 2022/23 uplasowała się na 18. miejscu.