Euro 2024. Dania zremisowała ze Słowenią w meczu 1. kolejki w grupie C

16/06/2024, 19:55 GMT+2

Podziałem punktów rozpoczęła się rywalizacja w grupie C w mistrzostwach Europy w Niemczech. Na inaugurację faworyzowani Duńczycy tylko zremisowali ze Słowenią 1:1 (1:0). Punkt ekipie z Europy Środkowej zapewnił zawodnik Górnika Zabrze Erik Janża.

Mecz Słowenia – Dania na Euro 2024 (Getty Images)

Spotkanie w Stuttgarcie miało jednego wyraźnego faworyta. Byli nim Duńczycy, którzy w poprzedniej edycji mistrzostw Europy dotarli aż do półfinału, przegrywając walkę o finał z Anglikami dopiero po dogrywce.
Słoweńców z kolei stawiano w roli kopciuszka, biorąc pod uwagę fakt, że ostatnio rywalizowali oni na Euro 24 lata temu, dokładnie w 2000 roku.

Wielki powrót Eriksena

Od początku meczu zdecydowaną przewagę miała drużyna ze Skandynawii.
Podopieczni Kaspera Hjulmanda raz po raz atakowali bramkę Jana Oblaka, co szybko przyniosło efekt w postaci gola.
Prowadzenie formalnym gościom dał Christian Eriksen, dla którego było to wyjątkowe trafienie.
Christian Eriksen dał prowadzenie Duńczykom

Piłkarz polskiej ekstraklasy bohaterem

Tylko w pierwszej połowie Duńczycy oddali sześć strzałów, w tym dwa celne, przy zaledwie jednym, niecelnym, po stronie rywali.
Po przerwie obraz gry zasadniczo się nie zmienił. Słoweńcy mieli spore problemy z przedostaniem się pod bramkę przeciwników, a wyraźnie bliżej było gola na 0:2 niż na 1:1.
A jednak, w 77. minucie był remis. Do bezpańskiej piłki dopadł wówczas występujący na co dzień w Górniku Zabrze Janża, uderzył z dystansu, a futbolówka, po rykoszecie od Mortena Hjulmanda, znalazła drogę do siatki.