Euro 2024. Słowenia – Dania: wynik na żywo i relacja live z meczu grupy C mistrzostw Europy.

19:56
W tekście poniżej przeczytacie więcej o meczu Słowenia – Dania. Dzięki za uwagę i od razu zapraszamy na relację na żywo z drugiego niedzielnego spotkania grupy C Serbia – Anglia o godzinie 21.
19:55
Dania po dużej przewadze w pierwszej połowie i prowadzeniu, dała sobie wydrzeć dwa punkty w drugiej odsłonie. Bohaterem Słowenii gracz Górnika Zabrze!
90
Chwilkę po tych roszadach arbiter zagwizdał po raz ostatni w tym meczu. Pierwszy podział punktów na Euro 2024 stał się faktem. Dania zremisowała ze Słowenią 1:1.
90
Urywają cenne sekundy Słoweńcy. Jasmin Kurtić i David Brekalo zmienili na boisku Benjamina Sesko i Andraża Sporara.
90
Głębokie dośrodkowanie Norgaarda przed słoweńską bramkę, było tam kilku jego rodaków, ale czujny Janża oddalił zagrożenie.

90
4 minuty doliczone do drugiej połowy meczu.
90
Żan Karnicznik pozazdrościł Janży gola i też pokusił się o uderzenie z dystansu, ale gracz Górnika zrobił to dużo lepiej.
89
Thomas Delaney wchodzi na końcowe minuty za Mortena Hjulmanda.
88
Benjamin Verbicz zwija się w polu karnym Danii po starciu o górną piłkę. Sędzia nie dopatrzył się jednak przewinienia, nie ma mowy o rzucie karnym.
86
Reprezentacja Danii dłużej utrzymała piłkę na połowie przeciwników, akcję wykończył Morten Hjulmand strzałem z dystansu, broni Oblak.
83
Potrójna zmiana w Danii: Yussuf Poulsen, Kasper Dolberg i Christian Norgaard weszli za Rasmusa Hojlunda, Jonasa Winda i Pierre'a-Emile'a Hojbjerga.
81
Andraż Sporar postraszył Duńczyków strzałem z ostrego kąta. Kasper Schmeichel był jednak dobrze ustawiony i Słoweniec posłał piłkę tylko w boczną siatkę.
79
Joakim Maehle zastąpił Victora Kristiansena w duńskiej drużynie.
78
Musimy jeszcze odnotować zmiany w zespole Słowenii, do których doszło chwilę przed golem na 1:1. Jon Gorenc Stanković i Żan Celar weszli za Timiego Elsnika i Jana Mlakara.
77
Erik Janża z Górnika Zabrze daje wyrównanie Słowenii mocnym uderzeniem sprzed szesnastki! Pomógł mu jeszcze rykoszet. Chwilę wcześniej ostrzeżenie Duńczykom wysłał Benjamin Sesko, trafiając z dystansu w słupek, ale nie wyciągnęli wniosków!
77
GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! 1:1!
74
Fantastyczna wrzutka Erika Janży zaskoczyła duńską defensywę. Do strzału z około trzech metrów doszedł Andraż Sporar, lecz nie zdołał już skierować piłki w światło bramki.
73
Słowenia przed szansą na wrzucenie piłki w pole karne z wolnego po faulu Joachima Andersena.
71
Dośrodkowanie Eriksena z rożnego trafiło do Winda, lecz był ustawiony zbyt blisko bramki i pod presją obrońcy uderzył wysoko nad poprzeczką.
70
Pozostało tylko 20 minut podstawowego czasu gry, a Słowenia nadal pozostaje bez celnego strzału w tym meczu.