Euro 2024. Polska - Holandia: Wout Weghorst dał rywalom zwycięstwo w spotkaniu grupy D

17/06/2024, 06:27 GMT+2

Wout Weghorst był bezapelacyjnym bohaterem pierwszego meczu grupy D mistrzostw Europy w Niemczech. Holender zapewnił swojej reprezentacji zwycięstwo nad Polską, kolejny raz w ostatnich miesiącach prezentując klasę w końcówce spotkania.

Mecz Polska – Holandia na Euro 2024 (Getty Images)

Niedzielne starcie lepiej rozpoczęli Polacy, którzy od 16. minuty prowadzili po trafieniu Adama Buksy.
Jeszcze w pierwszej połowie odpowiedział jednak Cody Gakpo, a w końcówce drugiego gola dla Holendrów strzelił Weghorst. Wynik 2:1 utrzymał się do ostatniego gwizdka sędziego.

Weghorst wchodzi, Weghorst strzela

Bohaterem rywali został zawodnik z drugiego szeregu, który na boisku pojawił się zaledwie kilkadziesiąt sekund wcześniej.
To, że gracz TSG Hoffenheim wpisał się na listę strzelców, nie powinno być jednak wielkim zaskoczeniem, zważywszy na jego liczby w kadrze.
Tylko w 2024 roku Weghorst rozegrał w reprezentacji pięć spotkań i zdobył aż cztery bramki, kolejno ze Szkocją, Kanadą, Islandią i Polską. Nie trafił jedynie z Niemcami.
We wszystkich meczach był tylko rezerwowym, a na murawie spędził łącznie zaledwie 76 minut.
Efekt? Fantastyczna średnia - gol raz na 19 minut!
"Weghorst bohaterem Oranje. Holandia rozpoczyna mistrzostwa Europy od zwycięstwa nad Polską" - napisał tuż po końcowym gwizdku dziennik "De Telegraaf".

"Cóż za zmiennik z tego Weghorsta. Holandia rozczarowała na początek turnieju, ale dzięki świetnemu wejściu rezerwowego napastnika nasza drużyna zdobyła trzy punkty" - dodano.