Kylian Mbappe kontuzjowany. Ma złamany nos

18/06/2024, 08:30 GMT+2

Kylian Mbappe nie dokończył poniedziałkowego meczu z Austrią, który reprezentacja Francji wygrała 1:0. Gwiazdor Trójkolorowych w końcówce doznał urazu nosa w starciu z Kevinem Danso i opuścił boisko. Prosto ze stadionu udał się do szpitala. Tam potwierdziły się najgorsze przypuszczenia.

Kylian Mbappe namawia do udziału w wyborach

Mbappe nie będzie dobrze wspominał inauguracji Euro 2024. Co prawda jego drużyna wygrała w Duesseldorfie 1:0, ale on sam długo nie mógł odnaleźć się na boisku, a w 55. minucie zmarnował świetną okazję na drugiego gola, nie trafiając w bramkę w idealnej, mogło się wydawać, sytuacji.

Krew na twarzy Mbappe

Co więcej, spotkania nie dokończył. Niedługo przed upływem podstawowego czasu gry ucierpiał w starciu z austriackim obrońcą Kevinem Danso, nadziewając się na jego bark.
Mbappe zderzył się z Danso
"Mbappe padł na ziemię w polu karnym po mocnym zderzeniu z Danso, długo nie wstawał. Gdy francuski napastnik nie podnosił się, grę przerwano, okazało się, że Mbappe krwawił z nosa i wyglądało na to, że ma przemieszczony nos. Kapitan musiał więc ustąpić miejsca Olivierowi Giroud" - relacjonował francuski dziennik "L’Equipe".

Mbappe został mocno poturbowany

Już po ostatnim gwizdku do zdarzenia odniósł się trener Trójkolorowych Didier Deschamps. - Tak, Mbappe najprawdopodobniej ma złamany nos - przyznał w rozmowe z TF1.
Co to może oznaczać? "W pozostałych meczach mistrzostw Europy Mbappe będzie musiał występować w masce" - napisał w mediach społecznościowych Fabrizio Romano, ekspert od piłkarskiego rynku.

Nos Mbappe złamany

Prosto ze stadionu piłkarza zabrano karetką do szpitala w Duesseldorfie. Tam kilkadziesiąt minut później najgorsze przypuszczenia się potwierdziły.
"Nos jest złamany" - oświadczył Francuski Związek Piłkarski (FFF), ale wykluczono konieczność przeprowadzenia natychmiastowej operacji.
"Kylian wrócił do bazy francuskiej drużyny. W najbliższych dniach przejdzie leczenie, bez natychmiastowej operacji. Maska zostanie wykonana tak, aby mógł on wrócić na boisko po okresie leczenia" - dodano.
Nie sprecyzowano, ile może potrwać przerwa Mbappe w grze.
Francuzów w grupie D czeka jeszcze starcie z Holandią (21 czerwca, godz. 21) i Polską (25 czerwca, godz. 18).