Euro 2024. Romelu Lukaku z trzecim nieuznanym golem. Największy pechowiec fazy grupowej?

Akt. 23/06/2024, 09:31 GMT+2

Wydaje się, że plebiscyt na największego pechowca fazy grupowej mistrzostw Europy został rozstrzygnięty po drugiej kolejce. Na prowadzeniu bezsprzecznie Romelu Lukaku, który już trzy razy pokonywał bramkarzy na niemieckich boiskach. Problem w tym, że żaden z goli belgijskiego napastnika nie został uznany.

Euro 2024: Belgia - Rumunia (Getty Images)

Lukaku zdobył już 85 bramek dla reprezentacji Belgii i po Cristiano Ronaldo jest drugim najlepszym strzelcem w Europie w meczach reprezentacji. Podczas turnieju w Niemczech cieszył się już trzy razy z 86. trafienia, jednak za każdym razem gola zabierał system VAR. Co ciekawe, wszystkie sytuacje miały miejsca w drugich połowach.
W pierwszym spotkaniu ze Słowakami grający ostatnio w AS Roma dwukrotnie pokonywał Martina Dubravkę. W 56. minucie po podaniu Amadou Onany i w 86. minucie po zagraniu Loisa Opendy. W pierwszej sytuacji Lukaku był na minimalnym spalonym, a w drugiej okazało się, że asystent przy przyjmowaniu piłki pomógł sobie ręką.
Belgowie przegrali to spotkanie 0:1 i w sobotę z Rumunami grali o przedłużenie szans na wyjście z grupy. Wygrali 2:0, a Lukaku już w 2. minucie zaliczył asystę przy trafieniu Youriego Tielemansa. Swój wielki moment miał w 64. minucie, gdy popisał się wspaniałym strzałem. Radość z gola ukrócił sędzia Szymon Marciniak, który po konsultacji z VAR, nie uznał bramki. Powód? Dosłownie milimetrowy spalony.

Najlepszy strzelec Euro bez VAR

Na turnieju w Niemczech nie ma drugiego takiego piłkarza, któremu anulowano aż trzy gole. "Gwiazdor Czerwonych Diabłów wydaje się być ofiarą prawdziwej klątwy podczas Euro 2024" - skwitował belgijski dziennik "Le Soir".
31-latek stał się obiektem kpin w mediach społecznościowych. Internauci zauważają, że Lukaku bez systemu VAR pewnie prowadziłby w klasyfikacji najlepszych strzelców. A tak po dwóch meczach na jego koncie widnieje liczba: 0.
Czy Belg wpisze się na listę strzelców w trzecim meczu fazy grupowej? Belgowie zmierzą się z Ukrainą. Zwycięzca na pewno awansuje do 1/8 finału.