Euro 2024. Bryan Cristante z najszybszą żółtą kartką jako zmiennik - ME w piłce nożnej

Akt. 21/06/2024, 10:56 GMT+2

Reprezentacja Włoch kompletnie zawiodła w hicie Euro 2024 z Hiszpanią, ale jej pomocnik Bryan Cristante i tak znalazł sposób, by zapisać się w historii mistrzostw. Obejrzał najszybszą żółtą kartkę jako zmiennik.

Euro 2024: Hiszpania - Włochy (źr. Getty Images)

Hiszpanie od samego początku byli stroną dominującą w czwartkowym meczu w Gelsenkirchen. Już po pierwszej połowie mogli prowadzić kilkoma bramkami. Ostatecznie na przerwę obie drużyny udały się przy bezbramkowym wyniku.
Chcąc zmienić obraz gry, selekcjoner Luciano Spalletti musiał dokonać roszad. Zdecydował się na dwie. Davide Frattesiego zmienił Andrea Cambiaso, a Jorginho - Bryan Cristante.
Jeśli Włoch myślał, że po tych zmianach w drugiej linii zapanuje większy spokój, to już po pierwszej akcji z udziałem Cristante mógł złapać się za głowę. Pomocnik Romy w 14. sekundzie po zmianie stron bez pardonu wszedł w nogi Rodriego.

Jak brutal z Walii

Stojący kilka metrów dalej słoweński sędzia Slavko Vinczić nie miał wyjścia - od razu pokazał mu żółtą kartkę. Zaledwie 18 sekund po wejściu na murawę! Jak się okazuje, to najszybsza żółta kartka dla zmiennika nie tylko podczas tego Euro, ale i w całej historii mistrzostw Europy.

Cristante szybko zaznaczył swoją obecność na boisku

Z szybkimi faulami po rozpoczęciu gry dawniej kojarzony był Vinnie Jones. Były walijski pomocnik, a potem aktor dwukrotnie był karany żółtą kartką zaledwie pięć sekund po gwizdku - w meczach Sheffield United z Manchesterem City w 1991 r., a rok później już jako gracz Chelsea w potyczce z...Sheffield.
Chociaż Rodri w czwartkowym meczu długo nie podnosił się z murawy, to ostatecznie zagrał do ostatniej minuty. Hiszpanie wygrali 1:0 po samobójczym trafieniu Rriccardo Calafioriego i zapewnili sobie nie tylko awans do 1/8 finału, ale i pierwsze miejsce w grupie C.
Włosi są obecnie na drugim miejscu w grupie z trzema punktami za zwycięstwo nad Albanią w sobotę 2:1. W poniedziałek zmierzą się z Chorwacją, która ma jeden punkt, podobnie jak Albania.