Nazwisko zobowiązuje. Piękny gol uciszył Brazylijczyków

Akt. 13/10/2023, 17:32 GMT+2

Strzelić takiego gola przeciwko Brazylii, i to na jej terenie, to duża sztuka. Eduard Bello pokazał, że można. Dzięki jego trafieniu Wenezuelczycy w meczu eliminacji mistrzostw świata 2026 sensacyjnie zremisowali z Canarinhos 1:1.

Reprezentacja Brazylii trenuje przed sparingiem z Senegalem

Trafienie, o którym mówi się nie tylko w Ameryce Południowej, pochodzi z 85. minuty starcia 3. kolejki eliminacji strefy CONMEBOL. Z prawej strony boiska piłkę dośrodkowywał Jefferson Savarino, a Bello, który stał tyłem do bramki Brazylii, zdecydował się, ku zaskoczeniu obrońców gospodarzy, na efektowne uderzenie przewrotką. Wyszło cudnie. Nawet tak uznany bramkarz jak Ederson nie drgnął. Kibice brazylijscy ucichli i zaczęli łapać się za głowy. Nazwisko bohatera Wenezueli zobowiązuje. Bello, przekładając z języka hiszpańskiego na polski, oznacza piękny.

"Żal niewykorzystanych okazji"

W Cuiabie obu ekipom dokuczał upał, a zastrzeżenia budził też stan murawy. Gdy gospodarze objęli prowadzenie w 50. minucie po golu Gabriela Magalhaesa, wydawało się, że krzywda im się już nie stanie. A jednak. - To nie był zły mecz w naszym wykonaniu, ale żal niewykorzystanych okazji. Mieliśmy szansę strzelić drugiego, trzeciego i czwartego gola, ale tego nie zrobiliśmy - powiedział selekcjoner gospodarzy Fernando Diniz.

Brazylia ma siedem punktów i spadła na drugie miejsce w strefie CONMEBOL. Prowadzi Argentyna, która pokonała w Buenos Aires Paragwaj 1:0 po golu Nicolasa Otamendiego w 3. minucie.

Po zwiększeniu liczby drużyn uczestniczących w mundialu z 32 do 48 ze strefy południowoamerykańskiej do turnieju finałowego kwalifikuje się bezpośrednio sześć drużyn, a siódma weźmie udział w barażu interkontynentalnym.

Mistrzostwa świata w 2026 roku odbędą się w USA, Kanadzie i Meksyku.