Walia - Polska w finale baraży o Euro 2024. Paweł Wszołek dowołany w miejsce Matty'ego Casha

Akt. 23/03/2024, 14:51 GMT+1

Selekcjoner reprezentacji Polski Michał Probierz zdecydował o dodatkowym powołaniu na mecz z Walią. Do przygotowującej się na finał baraży o awans na mistrzostwa Europy kadry dołączył wahadłowy Legii Warszawa Paweł Wszołek. Zgrupowanie opuścił natomiast Dominik Marczuk.

Trening reprezentacji Polski przed meczem z Estonią w barażach o Euro 2024

Informację o awaryjnym powołaniu piłkarza Legii do reprezentacji Michała Probierza przekazał w sobotę PZPN.
Dzień wcześniej poinformowano, że z powodu kontuzji mięśnia dwugłowego uda zgrupowanie opuści Matty Cash. Jak wówczas dodano, z kadrą narodową pozostanie natomiast Przemysław Frankowski, którego uraz okazał się niegroźny.
Obaj piłkarze doznali kontuzji mięśniowych podczas czwartkowego półfinału barażowego z Estonią, wygranego przez gospodarzy w Warszawie 5:1. Cash zastąpił w przerwie meczu na prawym wahadle właśnie Frankowskiego, ale już w 56. minucie też musiał opuścić boisko.

Debiutant pomoże młodzieżówce

Prawie 32-letni Wszołek zadebiutował w kadrze narodowej w 2012 roku. Od tej pory rozegrał w niej 14 meczów i strzelił dwa gole (oba w towarzyskim spotkaniu z Finlandią w marcu 2016 roku).

Paweł Wszołek w meczu Polska - Mołdawia

Powołanie wahadłowego Legii to nie jest jedyna sobotnia zmiana w zespole Probierza. Jak poinformował PZPN, zgrupowanie opuści debiutujący na zgrupowaniu seniorskiej kadry Dominik Marczuk z Jagiellonii Białystok, który dołączy do reprezentacji U-21.

Dominik Marczuk o tym, jak został przyjęty w kadrze

Kadra młodzieżowa 26 marca zmierzy się z Bułgarią w Chorzowie (godz. 15) w meczu 7. kolejki eliminacji mistrzostw Europy do lat 21. Kilka godzin później - o 20.45 - w Cardiff o awans na Euro 2024 seniorska reprezentacja zmierzy się z Walijczykami.