Euforia w San Marino. Takich chwil nie przeżywano od meczu z Polską

18/10/2023, 10:38 GMT+2

Reprezentacja San Marino przegrała z Danią 1:2 w meczu eliminacji Euro 2024, ale radość u gospodarzy była wielka, bo wreszcie zdobyli bramkę w spotkaniu ze zdecydowanie wyżej notowanym rywalem. Pierwszą w potyczce o punkty od przeszło dwóch lat.

Mecz Polska - San Marino. Eliminacje MŚ 2022

Była 61. minuta spotkania, a na tablicy wyników 0:1, gdy gospodarze wykonywali rzut rożny.
Po niemałym zamieszaniu piłka trafiła pod nogi kapitana Alessando Golinucciego, a 29-letni pomocnik sytuacyjnym strzałem pokonał Kaspera Schmeichela, wprawiając w ekstazę kraj, w którym mieszka zaledwie nieco ponad 30 tys. ludzi.

Pierwszy taki gol od września 2021 roku

Reprezentacja San Marino przełamała trwającą 16 meczów serię bez gola w meczu o punkty. Potrafiła przegrywać chociażby 0:10 z Anglią czy 0:6 z Finlandią, a jej łączny bilans bramkowy w tym czasie to 0:60.
Co ciekawe, poprzednie trafienie w spotkaniu o punkty aktualnie 207. drużyna rankingu FIFA zanotowała w spotkaniu z Polską, które odbyło się 5 września 2021 roku.
Biało-Czerwoni, w ramach eliminacji do mistrzostw świata w Katarze, wygrali w Serravalle 7:1, a stojącego w bramce Łukasza Skorupskiego na początku drugiej połowy zaskoczył wówczas Nicola Nanni.

Tak San Marino świętowało gola w meczu z Polską

Ostatecznie San Marino wtorkowy mecz przegrało 1:2, a gole dla Danii - obecnego wicelidera grupy H - strzelili Rasmus Hojlund oraz Yussuf Poulsen.