Strzelili 14 goli rywalom. "Wyraz szacunku"

Akt. 19/11/2023, 21:25 GMT+1

Didier Deschamps nie krył zadowolenia z postawy swojej drużyny w wygranym w sobotę 14:0 meczu z Gibraltarem w eliminacjach Euro 2024. Tak wysoki wynik i zaangażowanie do samego końca było zdaniem szkoleniowca reprezentacji Francji dowodem szacunku dla niżej notowanego rywala.

Didier Deschamps na czele Trójkolorowych do 2022 roku

Trójkolorowi byli zdecydowanym faworytem rywalizacji w Nicei i nie zawiedli. Już w 4. minucie prowadzili 2:0, a po ponad kwadransie różnicą trzech goli. Gdy w 18. minucie czerwoną kartką ukarany został Ethan Santos, wydawało się, że emocje się skończyły.

Walczyli do końca

Nic bardziej mylnego. Francuzi nie chcieli zawieść 33-tysięcznej publiczności i nie zwolnili tempa. Do przerwy prowadzili 7:0, a mecz zakończyli dwukrotnie wyższym rezultatem. Hat-trickiem popisał się Kylian Mbappe, a po dwa trafienia dołożyli Olivier Giroud i Kingsley Coman.
- Przez długi czas Gibraltar grał w osłabieniu, a przecież nawet w pełnym składzie nie byłoby im łatwo. Nie umniejsza to jednak zasług naszego zespołu, choć mogliśmy być jeszcze skuteczniejsi - ocenił po spotkaniu Deschamps.
- Uważam, że nasza gra była wyrazem szacunku dla przeciwnika. Jeśli jesteś w stanie strzelić gola, to powinieneś do tego dążyć. 14 trafień to niezły wynik – dodał.

Didier Deschamps

Francja, która wygrała wszystkie siedem meczów, już wcześniej była pewna awansu na Euro. Drugą Holandię wyprzedza obecnie aż o sześć punktów. W ostatnim swoim spotkaniu eliminacji w grupie B zagra na wyjeździe z trzecią Grecją.