Francja pokonała Grecję w eliminacjach Euro 2024. Gol Kyliana Mbappe

Akt. 20/06/2023, 00:47 GMT+2

Perfekcyjny bilans Francuzów w eliminacjach Euro 2024 podtrzymany. Piłkarze prowadzeni przez Didiera Deschampsa po zaciętym i pełnym emocji spotkaniu wygrali przed własną widownią z Grecją 1:0 w 4. kolejce grupy B.

Mundial w Katarze. Mecz Argentyna – Francja w finale

Srebrni medaliści mundialu w Katarze doskonale weszli w rozgrywki poprzedzające przyszłoroczny turniej o prymat na Starym Kontynencie. We wcześniejszych trzech spotkaniach kwalifikacyjnych wygrali trzykrotnie, zdobyli osiem bramek, nie stracili żadnej.

Robił wszystko, aby wylecieć z boiska

Nie było więc cienia wątpliwości, kogo traktowano za faworyta rywalizacji na Stade de France w Paryżu. Napakowani gwiazdami światowej piłki Francuzi mieli ponownie sięgnąć po trzy punkty, czego też dokonali, lecz możliwie najmniejszym nakładem sił.
Spotkanie zostanie więc zapamiętane głównie nie z ich wybitnej postawy, a twardej gry rywali i osobliwych reakcji sędziego Mateu Lahoza. Hiszpan powinien bez dwóch zdań wyciągnąć czerwony kartonik już w 50. minucie, gdy Konstantinos Mavropanos w bezmyślny sposób trafił w polu karnym korkiem w głowę Antoine'a Griezmanna, narażając francuskiego gwiazdora na ogromne ryzyko. Choć arbiter posiłkował się pomocą VAR-u, nie zdecydował się na pokazanie czerwonej kartki, pokazując jedynie żółtą.

Konstantinos Mavropanos i Antoine Griezmann w meczu Francja - Grecja

Wskazał też wówczas na jedenasty metr, skąd uderzał Kylian Mbappe, który potrzebował dwóch prób. Pierwszą zatrzymał Odysseas Vlachodimos, lecz musiała ona zostać powtórzona, gdyż w momencie uderzenia zbyt szybko w pole karne wbiegł... Mavropanos.

Francja pokonała Grecję

Mbappe za drugim podejściem już trafił, a w dalszej części meczu znów przypomniał o sobie pechowy stoper Greków. Mavropanos w 70. minucie w końcu doczekał się czerwonej kartki, tym razem za nieprzepisowe zatrzymanie wychodzącego na czystą pozycję Randala Kolo Muaniego.
Francuzi po starciu, które zostało przedłużone aż o 15 minut, wygrali 1:0 i z kompletem punktów są pewnym liderem grupy B. Grecy z sześcioma punktami zajmują pozycję drugą. Kolejne miejsca na ten moment przypadają Irlandii, Holendrom oraz Gibraltarowi.

Francja - Grecja 1:0

Bramka: Kylian Mbappe (55. - karny)