Damian Kądzior strzelił gola w meczu Dinamo Zagrzeb - Hajduk Split

16/12/2018, 20:57 GMT+1

Damian Kądzior strzelił bramkę dla Dinama Zagrzeb w wygranym 1:0 meczu z Hajdukiem Split w 18. kolejce chorwackiej ekstraklasy. To jego czwarty gol w obecnym sezonie. Prowadzony przez Nenada Bjelicę klub jest liderem, a nad drugim Osijekiem ma przewagę aż 11 punktów.

Kądzior strzelił gola Hajdukowi w 49. minucie, perfekcyjnie wykonując rzut wolny z około 30 metrów. Jak się później okazało, było to jedyne trafienie tego meczu.

Trzech z ekstraklasy

Za zdjęcie koszulki tuż po golu były pomocnik Górnika Zabrze zobaczył żółtą kartkę. Na boisku Kądzior wytrwał do 90. minuty, gdy zmieniony został przez Lukę Menalo. W pierwszym składzie Dinama mecz z Hajdukiem rozpoczęli również byli piłkarze Lecha Poznań - Mario Situm i Emir Dilaver.
W 18 kolejkach Hrvatskiej Prvej ligi Dinamo odniosło 14 zwycięstw oraz zanotowało trzy remisy i tylko jedną porażkę. Jeszcze lepiej zespół ze stolicy radzi sobie w Lidze Europy. Do fazy pucharowej awansował bowiem z pierwszego miejsca po czterech zwycięstwach i dwóch remisach w grupie D. Rywalami Dinama były tam Fenerbahce, Spartak Trnawa i Anderlecht.

Autor: br / Źródło: Eurosport