Makabryczna kontuzja w Argentynie. Piłkarz popłakał się po złamaniu nogi rywalowi

02/08/2023, 10:36 GMT+2

Takich obrazków kibice piłki nożnej woleliby nigdy nie oglądać. Podczas meczu Argentinos Juniors z Fluminense doszło do fatalnie wyglądającej kontuzji Luciano Sancheza. Jej sprawca, Brazylijczyk Marcelo, zalał się po tej sytuacji łzami.

Łzy Marcelo na konferencji prasowej

Do zdarzenia doszło podczas meczu 1/8 finału Copa Libertadores, czyli rozgrywek dla najlepszych drużyn klubowych Ameryki Południowej. Starcie ekip z Buenos Aires oraz Rio de Janeiro przeszłoby bez większego echa, gdyby nie sytuacja z drugiej połowy tej potyczki.

Marcelo: przeżyłem bardzo trudny moment na boisku

Kilkanaście minut po przerwie Marcelo popisał się dryblingiem znanym z wieloletnich występów w Realu Madryt. Pech chciał, że przy próbie zwodu nadepnął próbującego go powstrzymać Sancheza.
Argentyńczyk momentalnie upadł na murawę, a skutki nieszczęśliwego faulu okazały się koszmarne. Noga 29-latka wygięła się w nienaturalny sposób, a piłkarza czeka teraz prawdopodobnie długa, kilkomiesięczna przerwa od treningów.
35-letni Brazylijczyk otrzymał za to zagranie czerwoną kartkę, będąc wyraźnie poruszonym tym, jaką krzywdę wyrządził przeciwnikowi. Plac gry opuszczał zalany łzami.
"Przeżyłem dzisiaj bardzo trudny moment na boisku, nieumyślnie faulując kolegę. Luciano, życzę Ci jak najszybszego powrotu do zdrowia" - napisał Marcelo na swoim koncie na Twitterze.
Mecz zakończył się wynikiem 1:1 po tym, jak na gola Gabriela Avalosa dla gospodarzy w końcówce odpowiedział Samuel Xavier. Rewanż na słynnej Maracanie odbędzie się 9 sierpnia.