Cagliari - Juventus. Wojciech Szczęsny zagrał już kilka dni po operacji

Akt. 20/04/2024, 06:24 GMT+2

Wojciech Szczęsny pojawił się w bramce Juventusu kilka dni po tym jak przeszedł zabieg chirurgiczny w związku z pęknięciem kości nosowej. Polak zagrał w zakończonym remisem 2:2 wyjazdowym meczu z Cagliari. Na boisko z ławki wszedł Arkadiusz Milik.

Lewandowski i Szczęsny pożegnali Błaszczykowskiego (źródło: TVN24)

34-letni Polak, nazywany we Włoszech Tekiem (od skrótu imienia Wojtek), przeszedł operację i według wstępnych prognoz miał pauzować ok. 10 dni. Okazało się jednak, że trener Massimiliano Allegri mógł z niego skorzystać już w piątek.
Zgodnie z zapowiedzią wystąpił bez maski ochronnej, jedynie z dużym plastrem na nosie.

- Chcieliście zobaczyć Teka biegającego w masce? Nigdy! Nigdy w masce! Maska jest dla Zorro – mówił Szczęsny przed meczem z Cagliari. Zrobił tak jak zapowiadał i na boisku pojawił się bez ochrony twarzy.

Obydwie bramki dla gospodarzy padły w pierwszej połowie po rzutach karnych. Pierwszy sprokurował brazylijski obrońca Bremer, który zagrał ręką w pou karnym i po analizie VAR sędzia wskazał na "11".

Szczęsny spowodował karnego, zarał Milik

Przy drugim zawinił sam Szczęsny faulując rywala, za co otrzymał żółta kartkę. W drugiej połowie Juventus odrobił straty po trafieniach Dusana Vlahovica i samobójczym Alberto Dosseny. Od 74. minuty w Juventusie zagrał Arkadiusz Milik.

Juventus zajmuje trzecie miejsce w tabeli, ze stratą 19 punktów do prowadzącego Interu Mediolan i bez szans na mistrzostwo.