Bayern był w opałach. Dwa rzuty karne w ostatnich minutach

27/01/2024, 18:21 GMT+1

Bayern Monachium w sobotę pokonał na wyjeździe Augsburg 3:2 w 19. kolejce Bundesligi. Obrońcy mistrzowskiego tytułu w końcówce spotkania znaleźli się w opałach, gdy rywale otrzymali dwa rzuty karne. Gospodarze nie wykorzystali jednak takiej szansy, do remisu nie doprowadzili.

Przygotowania Bayernu Monachium przed starciem z Manchesterem United

We wrześniu 2022 i w listopadzie 2021 roku Bayern poniósł porażki w ligowych derbach Bawarii w Augsburgu 0:1 i 1:2. Tym razem zgarnął komplet punktów, choć znów miał pewne kłopoty.
Mistrz Niemiec prowadził do przerwy 2:0 po trafieniach Aleksandara Pavlovicia i Alphonso Daviesa. Gospodarze też trafili do siatki, ale po analizie VAR gola unieważniono.
Po zmianie stron stratę na krótko zmniejszył Bośniak Ermedin Demirović, ale kilka chwil później swoją 23. ligową bramkę w tym sezonie strzelił Harry Kane.

Harry Kane

Było to pierwsze trafienie Anglika w ostatnich trzech kolejkach. W pozostałych piętnastu musi strzelić jeszcze 19 goli, aby pobić rekord Roberta Lewandowskiego - 41 bramek w ciągu jednego sezonu.

Neuer naprawił swój błąd

W 88. minucie rzutu karnego dla gospodarzy nie wykorzystał Sven Michel. Jego uderzenie z jedenastu metrów obronił Manuel Neuer, który sam wcześniej faulował przed własną bramką. W doliczonym czasie Augsburg miał kolejną "jedenastkę", po przewinieniu Thomasa Muellera, i tym razem gol już padł, a zdobył go Demirović. Na wyrównanie zabrakło już jednak czasu.
Rezerwowym zawodnikiem gospodarzy był Robert Gumny.

Bayern naciska Bayer

Monachijczycy, którzy walczą o 12. z rzędu tytuł mistrzowski, powiększyli dorobek do 47 punktów. Tracą jeden do niepokonanego w tym sezonie Bayeru Leverkusen, który swoje spotkanie z Borussią Moenchengladbach rozegra o godzinie 18.30. Augsburg ma 21 pkt i jest dwunasty.
Ciekawie było też w sobotę w spotkaniu drużyn sklasyfikowanych za plecami prowadzącej dwójki. Trzeci w tabeli VfB Stuttgart grał u siebie z czwartym RB Lipsk - i umocnił się na podium, zwyciężając 5:2. Hat-trickiem popisał się Deniz Undav.
Zespół ze stolicy Badenii-Wirtembergii ma 37 punktów, Lipsk ma 33, podobnie jak piąta Borussia Dortmund, która w niedzielę zagra z VfL Bochum.