Efektowne zwycięstwo Bayernu zainaugurowało Bundesligę. Harry Kane już się spłaca

Akt. 18/08/2023, 22:47 GMT+2

Bayern Monachium w piątkowy wieczór pokonał na wyjeździe Werder Brema 4:0 w meczu, który otworzył nowy sezon Bundesligi. Udział przy dwóch pierwszych golach miał Anglik Harry Kane, sprowadzony w letnim oknie transferowym za ponad 100 milionów euro.

Bayern wyszarpał Borussii mistrzostwo Niemiec

Bawarczycy długo szukali godnego następcy dla Roberta Lewandowskiego, który aż przez osiem sezonów był gwarantem skuteczności w ofensywie. Mistrzowie Niemiec sięgnęli głęboko do kieszeni, by sprowadzić Kane'a z Tottenhamu, ale wreszcie doczekali się kolejnego napastnika z najwyższej półki. Reprezentant Anglii odegrał kluczową rolę w inauguracyjnej kolejce.

Ligowy debiut z golem i asystą

Jeden z najlepszych strzelców w historii Premier League debiutował w barwach Bayernu w starciu o Superpuchar Niemiec z RB Lipsk (0:3). Wówczas wybiegł jednak na boisko tuż po podpisaniu kontraktu i jeszcze brakowało mu zrozumienia z nowymi kolegami.
Kane po kilku treningach znalazł się już jednak w wyjściowym składzie i od razu odcisnął piętno na grze Bawarczyków. Po zaledwie trzech minutach gry Anglik popisał się znakomitym podaniem do wychodzącego na wolne pole Leroya Sane, który po rajdzie z piłką otworzył wynik.

Kane zagrał znakomicie

Kolejne bramki dla Bayernu padły dopiero w końcówce spotkania. Kane sam podwyższył prowadzenie strzałem z linii pola karnego niewiele ponad kwadrans przed zakończeniem podstawowego czasu meczu. Tym trafieniem odebrał nadzieję gospodarzom, których obrona kompletnie rozsypała się już w doliczonych minutach. Na 3:0 z bliska trafił Sane, kompletując dublet. Z kolei kropkę nad i postawił Mathys Tel, wprowadzony niewiele wcześniej z ławki za Kane'a.
Werder Brema - Bayern Monachium 0:4 (0:1)
bramki: Leroy Sane (4., 90.), Harry Kane (74.), Mathys Tel (90.+4).