Bayern nie do ruszenia. Następca Lewandowskiego z kolejnymi golami

27/08/2023, 19:38 GMT+2

Bayern Monachium w niedzielę odniósł drugie zwycięstwo w drugiej kolejce nowego sezonu Bundesligi. Tym razem mistrzowie Niemiec wygrali przed własną publicznością z Augsburgiem 3:1, a dublet ustrzelił nowy napastnik bawarskiego klubu Harry Kane. Anglik bardzo udanie rozpoczął swoją przygodę w niemieckiej ekstraklasie, w której ma już trzy gole i asystę.

Bayern wyszarpał Borussii mistrzostwo Niemiec

Jeden z najlepszych strzelców w historii Premier League, pozyskany latem z Tottenhamu za 100 milionów euro, szybko zaczął się spłacać. Po jego pierwszych meczach w nowych barwach wszystko wskazuje na to, że Bayern doczekał się godnego następcy Roberta Lewandowskiego, który przez lata regularnie sięgał w Niemczech po koronę króla strzelców.

Pierwszy dublet Kane'a

Kane już w inauguracyjnej kolejce Bundesligi odegrał kluczową rolę w wyjazdowym zwycięstwie z Werderem Brema (4:0). Asystował wówczas przy pierwszym trafieniu, a potem umocnił Bawarczyków na prowadzeniu, zdobywając drugą bramkę.
Ligowy debiut Anglika przed kibicami w Monachium również wypadł okazale, choć gospodarze długimi momentami razili pasywnością. Kane zrobił jednak swoje, najpierw strzelając gola na 2:0 na kilka minut przed zakończeniem pierwszej połowy meczu. Jego trafienie pozwoliło obrońcom tytułu spokojnie kontrolować sytuację na boisku przez resztę spotkania. Były napastnik Tottenhamu posłał piłkę do siatki pewnym uderzeniem z rzutu karnego, podyktowanego za zagranie ręką Niklasa Dorscha.
MUNICH, GERMANY - AUGUST 27: Harry Kane of FC Bayern Muenchen scores his team's second goal by penalty past goalkeeper Finn Dahmen of FC Augsburg during the Bundesliga match between FC Bayern München and FC Augsburg at Allianz Arena on August 27, 2023 in
Po zmianie stron drużyna prowadzona przez Thomasa Tuchela pilnowała korzystnego wyniku, a w 69. minucie Kane postawił kropkę nad i. Po podaniu od Alphonso Daviesa reprezentant Anglii strzelił bez przyjęcia, nie dając szans bramkarzowi.
Augsburg odpowiedział dopiero w samej końcówce spotkania. W ostatnich minutach straty zmniejszył Dion Beljo, ale był to tylko gol honorowy.
W pierwszej fazie meczu niewiele wskazywało na tak pewne zwycięstwo gospodarzy, którzy męczyli się z rywalami przez pół godziny gry. Przełom nastąpił w bardzo szczęśliwych okolicznościach dla Bawarczyków, gdy samobójcze trafienie zaliczył Felix Uduokhai, nabity piłką przez bramkarza.
Bayern mimo dwóch zwycięstw w dwóch kolejkach przy bilansie bramkowym 7:1 nie jest jednak liderem. Pierwsza pozycja należy do Unionu Berlin, który również ma dwie wygrane i bilans goli 8:2.
Bayern Monachium - FC Augsburg 3:1 (2:0)
Bramki: Felix Uduokhai (32.-sam.), Harry Kane (40.-kar., 69.), - Dion Beljo (86.)