Cristiano Ronaldo i Al-Nassr odpadli z Azjatyckiej Ligi Mistrzów po porażce z Al-Ain

12/03/2024, 10:40 GMT+1

Cristiano Ronaldo i jego Al-Nassr za burtą Azjatyckiej Ligi Mistrzów. Po szalonym dwumeczu i serii rzutów karnych drużyna Portugalczyka została wyeliminowana przed Al-Ain.

Niesamowity gol Cristiano Ronaldo w 14. kolejce ligi saudyjskiej

Przed poniedziałkowym meczem rewanżowym w Rijadzie miejscowi byli w trudnej sytuacji. Musieli odrabiać straty po wyjazdowej porażce 0:1.

Tylko Ronaldo trafił w karnych

Zamiast tego szybko skomplikowali swoją sytuację jeszcze bardziej, bo w 45. minucie było 0:2. W dwumeczu strata wynosiła już trzy gole. Mimo wszystko w podstawowym czasie gry udało się strzelić trzy gole i doprowadzić do dogrywki. Mogło być nawet lepiej, ale koszmarne pudło zaliczył Ronaldo, który nie trafił do bramki z trzech metrów.

Cristiano Ronaldo jest piłkarzem Al-Nassr

W dodatkowym czasie gry ponownie to Al-Ain trafiło jako pierwsze (3:4), ale odpowiedział właśnie Ronaldo, wykorzystując rzut karny.
W serii jedenastek Portugalczyk ponownie zrobił swoje, ale jego koledzy mylili się na potęgę. Swoje strzały zmarnowali Marcelo Brozović, Alex Telles i Otavio.
Al-Ain zagra w najlepszej czwórce Azjatyckiej Ligi Mistrzów po raz pierwszy od 2016 roku.