Wisła Płock - Legia Warszawa: wynik i relacja - PKO BP Ekstraklasa

12/12/2021, 17:26 GMT+1

Legia Warszawa na ostatnim miejscu w ligowej tabeli. W niedzielę pogrążeni w ogromnym kryzysie mistrzowie Polski ponieśli kolejną porażkę w tym sezonie. Tym razem ulegli na wyjeździe Wiśle Płock 0:1.

Od pierwszego gwizdka widać było, że obie drużyny są bardzo zdeterminowane i zmotywowane, by wygrać. Akcje przenosiły się z jednej połowy na drugą, widać było walkę na polu karnym, ale żadna z ekip nie zagroziła bramce rywali.

Wisła wykorzystała fatalny błąd Legii

Dobrą sytuację pierwsi stworzyli sobie płocczanie. Łukasz Sekulski zabrał piłkę rywalom, uwolnił się biegnąc w kierunku bramki, ostatecznie jednak nie oddał groźnego strzału.
Później Josue sprawił dużo kłopotów bramkarzowi gospodarzy, a w odpowiedzi blisko gola był Rafał Wolski, którego strzał wybił z linii bramkowej jeden z obrońców Legii.
Najlepszą bramkową sytuację legioniści zmarnowali w 34. minucie, gdy z najbliższej odległości strzelał Mahir Emerli, ale piłkę jakimś cudem wybił stojący między słupkami Kamiński.
Trzy minuty później napastnik Legii Rafael Lopes podał piłkę do kolegi z boiska tak niefortunnie, że trafiła prosto pod nogi Damiana Rasaka. Pomocnik Wisły podprowadził ją bliżej bramki, a w ostatniej chwili podał do nadbiegającego Mateusza Szwocha. Ten z wielkim spokojem pokonał Artura Boruca.

Twierdza Płock wciąż niezdobyta

Po przerwie płocczanie wywalczyli rzut rożny. Znów przechytrzyć Boruca próbował Szwoch, ale strzelił za wysoko. W następnej akcji przed niesamowitą szansą stanął Sekulski, ale po raz kolejny źle trafił w piłkę, choć miał otwartą drogę do bramki.
Znakomite wejście mógł zaliczyć Szymon Włodarczyk. W 60. minucie młody napastnik Legii nie zdołał wpakować piłki do pustej bramki - po prostu w nią nie trafił.
Do końca spotkania wynik nie uległ już zmianie. Twierdza Płock nie została zdobyta w dziewiątym kolejnym meczu. Nafciarze wygrali tu siedem razy i dwukrotnie zremisowali.
Wisła Płock - Legia Warszawa 1:0 (1:0)
Bramka: Mateusz Szwoch (37)
Wisła Płock: Krzysztof Kamiński - Jakub Rzeźniczak, Damian Michalski, Piotr Tomasik, Kristian Vallo - Damian Rasak, Mateusz Szwoch, Rafał Wolski (68. Damian Warchoł), Fryderyk Gerbowski (92. Radosław Cielemęcki), Jorginho (68. Filip Lesniak) - Łukasz Sekulski (73. Patryk Tuszyński).
Legia Warszawa: Artur Boruc - Mattias Johansson, Mateusz Hołownia, Maik Nawrocki, Yuri Ribeiro - Mahir Emreli (73. Kacper Skibicki), Josue, Rafael Lopes (60. Szymon Włodarczyk), Bartosz Slisz (60. Andre Martins), Ernest Muci (46. Luquinhas) - Tomas Pekhart.
Autor: Skrz/TG / Źródło: eurosport.pl, PAP