West Ham United - Liverpool FC: wynik i relacja - Premier League

29/01/2020, 22:03 GMT+1

West Ham i Liverpool nadrobiły ligowe zaległości. W środę drużyna The Reds wygrała 2:0 i ma już 19 punktów przewagi nad drugim w tabeli Manchesterem City.

Mecz 18. kolejki pierwotnie zaplanowano na 21 grudnia, ale tego dnia Liverpool walczył o klubowe mistrzostwo świata. Z powodzeniem, pokonując w finale Flamengo po dogrywce 1:0.

W środowy wieczór do bramki West Hamu wrócił Łukasz Fabiański, który po raz drugi w tym sezonie pauzował z powodu urazu mięśnia biodrowego. Po kontuzji odniesionej we wrześniu konieczna była jednak operacja i jego przerwa w grze trwała trzy miesiące. Wrócił na boisko tuż przed końcem roku, a 10 stycznia nie dokończył spotkania z Sheffield United (0:1), odczuwając ból w tym samym miejscu. Okazało się, że doszło do zapalenia wokół miejsca szwów po zabiegu, ale absencja nie trwała długo.

Liverpool bezlitosny

Polak nie pomógł kolegom zatrzymać kroczących od zwycięstwa do zwycięstwa zawodników The Reds. Pod nieobecność kontuzjowanego Sadio Mane w zespole gości błyszczał Mohamed Salah. W 35. minucie Egipcjanin pokonał Fabiańskiego, pewnie wykorzystując rzut karny, podyktowany za faul na Divocku Origim.

Po przerwie liverpoolczycy na drugiego gola zamienili jeden z kontrataków. W roli podającego wystąpił Salah, a w sytuacji sam na sam Polakowi szans nie dał Alex Oxlade-Chamberlain.

Liverpool wygrał 23 z 24 meczów Premier League i jeden zremisował - 20 października na Old Trafford z Manchesterem United (1:1). W tabeli prowadzi z 19-punktową przewagą nad broniącym tytułu Manchesterem City.

West Ham, który doznał trzeciej porażki w czterech ostatnich występach, z 23 punktami zajmuje 17. pozycję. Taki sam dorobek mają znajdujące się już w strefie spadkowej Bournemouth AFC Artura Boruca i Watford.
West Ham - Liverpool 0:2 (0:1)
Bramki: Salah (35. - karny), Oxlade-Chamberlain (52.)
Autor: kz / Źródło: eurosport.pl, PAP