Wasilewski i Janicki i kabaret podań. Lech Poznań - Wisła Kraków: wynik na żywo i relacja live - PKO Ekstraklasa

06/10/2019, 09:35 GMT+2

Wisła Kraków bez szans w wyjazdowym meczu z Lechem Poznań. Biała Gwiazda przegrała 0:4, a występ podopiecznych trenera Macieja Stolarczyka najlepiej zobrazował duet obrońców: Marcin Wasilewski – Rafał Janicki. "Popis" defensorów, głównie wymiana podań między nimi z pierwszej połowy, zawładnął mediami społecznościowymi.

Ekstraklasa często daje kibicom temat do żartów. Rozegranie akcji, na jakie zdecydowali się Wasilewski z Janickim również powinno przejść do historii polskiej ligi.

Gra na uśpienie

W pierwszej połowie spotkania w Poznaniu, jeszcze przy wyniku 0:0, duet obrońców Wisły zaserwował kibicom niekonwencjonalną próbę wyprowadzenia akcji spod własnego pola karnego. Najprawdopodobniej miało to uśpić rywali. Dosłownie.
Wasilewski z Janickim wymienili między sobą siedem podań w poprzek boiska. Żaden z nich nie kwapił się, by przebiec kilka metrów. Pewnie wynik byłby jeszcze lepszy, gdyby "szaleństwa w rozegraniu" w końcu nie przerwał napastnik Kolejorza Christian Gytkjaer.

Jak z Japonią na mundialu

Niekonwencjonalna akcja obrońców Białej Gwiazdy była szeroko komentowana na Twitterze. "Dobrze to rozegrali" - napisał bramkarz Kamil Grabara, który jest wypożyczony do grającego na zapleczu Premier League Huddersfield Town z Liverpoolu.

Nie zabrakło również nawiązań do meczu Polska - Japonia na ostatnim mundialu:

Wisła bez formy

Niestety dla fanów krakowskiej drużyny, próba zanudzenia przeciwników nie przyniosła żadnego efektu. Lech pewnie wygrał u siebie 4:0, a gole strzelili Darko Jevtić, Gytkjaer, Kamil Jóźwiak i Filip Marchwiński.
Dla Wisły Kraków była to już trzecia ligowa porażka z rzędu i czwarty mecz bez zwycięstwa. Ostatni raz piłkarze Stolarczyka komplet punktów zdobyli 31 sierpnia, gdy 4:2 pokonali u siebie Zagłębie Lubin. Po 11 rozegranych kolejkach zespół Białej Gwiazdy zajmuje 13. miejsce w tabeli.
Lech natomiast awansował na piątą pozycję. Kolejorz może jednak zostać wyprzedzony przez Legię, która w niedzielę o 17.30 zagra w Gliwicach z Piastem.
Autor: Kali/twis / Źródło: eurosport.pl