Warta Poznań - KGHM Zagłębie Lubin: wynik i relacja z meczu - PKO BP Ekstraklasa

25/09/2021, 18:58 GMT+2

W meczu 9. kolejki PKO BP Ekstraklasy Warta Poznań przegrała w Grodzisku Wielkopolskim z KGHM Zagłębiem Lubin 0:2. Bramki dla gości zdobyli Tomas Zajic oraz Patryk Szysz.

W drugim sobotnim meczu polskiej ekstraklasy zmierzyły się ze sobą 16. w tabeli Warta oraz 6. Zagłębie. W pierwszej połowie goście prowadzili grę, ale to poznaniacy stwarzali więcej groźniejszych okazji z kontrataku.
Już w 8. minucie Jan Grzesik dograł do Adama Zrelaka, który tylko dostawił nogę, ale piłka minęła światło bramki.

Zmarnowana "jedenastka"

Lubinianie mieli kłopoty z kreowaniem sytuacji. Blok defensywny gospodarzy grał solidnie i dość łatwo radził sobie z atakami rywala, którzy swoich szans szukali w bocznych sektorach boiska. W 23. minucie Zrelak idealnie w tempo zagrał do Milana Corryna, który w świetnej okazji nie oddał nawet celnego strzału.
Pięć minut przed końcem pierwszej połowy fatalny błąd popełnił napastnik Zagłębia Tomas Zajic, który w zupełnie niegroźnej sytuacji podciął w polu karnym przy linii końcowej Papeau. Sędzia Bartosz Frankowski nie miał wątpliwości i pokazał na "wapno". Hładun jednak wyczuł intencje Mateusza Kupczaka, który nie przełamał zapaści strzeleckiej swojego zespołu.

Niewykorzystane sytuacje lubią się mścić

Gospodarze szybko przekonali się, że stare piłkarskie porzekadło jest wciąż aktualne. Cztery minuty później Eric Daniel dośrodkował w pole karne, Robert Ivanov nie upilnował Zajicia, który z bliska głową wpakował piłkę do siatki.
Po zmianie stron kibice w Grodzisku Wielkopolskim oglądali niesamowity popis nieskuteczności Warty. Drużyna Piotra Tworka przejęła inicjatywę i z animuszem atakowała bramkę rywala. Papeau w dogodnej sytuacji nie trafił czysto w piłkę, a po kapitalnej wrzutce Michała Jakóbowskiego Zrelak głową z czterech metrów nie potrafił pokonać Hładuna.
Wyrównujący gol dla gospodarzy wisiał w powietrzu, gdy tymczasem po jednym z nielicznych kontrataków Miedziowi podwyższyli rezultat. Wprowadzony kilka minut wcześniej Filip Starzyński wygrał przepychankę z Grzesikiem, a całą akcje technicznym uderzenie sfinalizował Patryk Szysz.
Obraz gry nie uległ zmianie, Warta wciąż mocno nacierała i w polu karnym gości co rusz było gorąco. Kolejnej stuprocentowej okazji nie wykorzystał Zrelak – po strzale słowackiego napastnika bramkarz lubinian odbił piłkę na słupek. Grzesik mógł strzelić honorowego gola, ale znów golkiper Zagłębia był górą i to on solidnie zapracował na miano bohatera spotkania.
Zieloni przeciwko ekipie z Lubina stworzyli więcej sytuacji bramkowych niż w trzech ostatnich meczach, ale i tak zeszli z boiska pokonani. Z kolei podopieczni Dariusza Żurawia okazali się aż do bólu skuteczni i wygrali w ekstraklasie po raz trzeci z rzędu.

Warta Poznań - KGHM Zagłębie Lubin 0:2 (0:1).
Bramki: 0:1 Tomas Zajic (45+1-głową), 0:2 Patryk Szysz (66).
Żółta kartka - Warta Poznań: Konrad Matuszewski, Jayson Papeau. KGHM Zagłębie Lubin: Mateusz Bartolewski, Sasa Balic.
Sędzia: Bartosz Frankowski (Toruń). Widzów 1 811.
Warta Poznań: Adrian Lis - Jan Grzesik, Aleks Ławniczak, Robert Ivanov, Konrad Matuszewski - Jayson Papeau (73. Mario Rodriguez), Łukasz Trałka, Milan Corryn (88. Jakub Sangowski), Mateusz Kupczak, Michał Jakóbowski (79. Mateusz Kuzimski) - Adam Zrelak.
KGHM Zagłębie Lubin: Dominik Hładun - Jakub Wójcicki (35. Kacper Chodyna), Kamil Kruk, Sasa Balic, Mateusz Bartolewski - Erik Daniel, Łukasz Poręba, Dawid Pakulski (55. Filip Starzyński), Ilja Żygulow (67. Ian Soler), Patryk Szysz - Tomas Zajic (67. Karol Podliński).
Autor: rozniat / Źródło: eurosport.pl, PAP