Tottenham uratował awans w Barcelonie. Inter tylko zremisował z PSV

11/12/2018, 22:05 GMT+1

Tottenham w ostatnich minutach wydarł remis 1:1 z Barceloną i wiosną - obok mistrzów Hiszpanii - wystąpi w 1/8 finału Ligi Mistrzów. Ekipa z Londynu ocalała, bo Inter nie potrafił pokonać u siebie PSV.

Z grupy B pewna awansu była Barcelona, więc we wtorkowy wieczór trener Ernesto Valverde wysłał na boisko rezerwowych. Dokonał łącznie siedmiu zmian w porównaniu do jedenastki, która w sobotę rozbiła w lidze hiszpańskiej Espanyol (4:0). Zabrakło m.in. Lionela Messiego (wylądował na ławce) czy Luisa Suareza (wykluczyła go kontuzja). W ataku został tylko Ousmane Dembele. I długo był nieoczekiwanym bohaterem.

Nieskuteczni goście

To on w 7. minucie przechwycił piłkę od Kyle'a Walkera-Petersa. Francuz popędził z nią przez całą połowę. Po drodze zdążył ośmieszyć Harry'ego Winksa i znów Walkera-Petersa. Na koniec pokonał rodaka Hugo Llorisa.

Dembele mógł nie zagrać, bo w niedzielę spóźnił się na trening. Gdy w końcu dotarł do ośrodka, koledzy zdążyli rozjechać się do domów. Groziło mu nawet zawieszenie, ale klub zastosował wobec niego karę finansową. Hiszpańskie media podały, że dwugodzinne spóźnienie ma kosztować go ponad 100 tysięcy euro.

Goście z Londynu odpowiedzieli w minucie 30. Składnej akcji nie wykorzystał jednak Heung-min Son. Po chwili Koreańczyk przegrał pojedynek sam na sam z Jasperem Cillessenem. Holenderski golkiper gospodarzy odbił również strzał Christiana Eriksena w 48. minucie. Dogodną okazję zmarnował też Harry Kane.

Tottenham parł po wyrównującą bramkę. W 70. minucie niepilnowany Eriksen nie wykorzystał dośrodkowania Danny'ego Rose'a. Duńczyk z kilku metrów trafił w Cillessena, który za moment wybronił uderzenie głową rezerwowego Lucasa Moury.

Zmiennik bohaterem

W międzyczasie Mauro Icardi zdołał wbić gola na 1:1 w Mediolanie. Inter sensacyjnie przegrywał od 13. minuty z najsłabszym w stawce PSV. Remis wtedy oznaczał awans włoskiej ekipy do 1/8 finału.

Nie na długo, bo w minucie 85. Lucas wykorzystał podanie Kane'a i wyrównał na Camp Nou.

Tottenham i Inter zgromadziły po osiem punktów (Barcelona - 14), ale to Anglicy byli lepsi w bezpośrednich pojedynkach.
FC Barcelona - Tottenham Hotspur 1:1 (1:0)
Bramki: Ousmane Dembele (7.) - Lucas Moura (85.).