Tottenham Hotspur - RB Lipsk: wynik i relacja - Liga Mistrzów

19/02/2020, 21:54 GMT+1

Piłkarze RB Lipsk od razu ruszyli do ataku, choć długo byli nieskuteczni. Dopięli swego w drugiej połowie, zasłużenie wygrywając z Tottenhamem 1:0 w pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów.

W środowy wieczór nie minęła minuta, a Patrik Schick, napastnik gości, ośmieszył Toby'ego Alderweirelda. Strzał Czecha z linii pola karnego okazał się jednak niecelny. Zaraz z bliska spróbował Timo Werner, a po dobitce w słupek trafił Angelino. Wcześniej instynktownie interweniował bramkarz londyńczyków Hugo Lloris.

RB Lipsk bez kompleksów

Tottenham przetrwał. Menedżer Jose Mourinho mimo to bił brawo. Próbował obudzić swoich piłkarzy.
A trener RB Lipsk Julian Nagelsmann zawzięcie dyskutował z asystentami. 32-letni Niemiec, zwany "Baby Mourinho", jest młodszy od Portugalczyka o ćwierć wieku. On akurat żadnych podobieństw nie dostrzega.
- Jose posiada jakąś fascynującą aurę. Bardzo się cieszę, że go poznam. Ale nie sądzę, że nasze filozofie gry w piłkę są identyczne - ocenił Nagelsmann. Wszystko przed nim. Dziś porównania osiągnięć nie mają żadnego sensu. Niemiec dopiero pracuje na nazwisko, Mourinho ma w dorobku m.in. dwa triumfy w Lidze Mistrzów i osiem tytułów mistrza kraju w Portugalii, Hiszpanii, Anglii i we Włoszech.
Ekipa z Lipska wciąż grała bez kompleksów na tle finalisty ubiegłorocznych rozgrywek. Błyskawicznie wyprowadzała ataki, które marnowali Schick oraz Werner. Ten drugi w minucie 33. przegrał pojedynek sam na sam z Llorisem.
Tottenham, bez kontuzjowanych Harry'ego Kane'a i Heung Min-Sona, groźnie odpowiedział zaledwie raz. W 8. minucie w pole karne wbiegł Steven Bergwijn, ale piłkę po strzale holenderskiego pomocnika wybił Peter Gulacsi. Węgier zrobił to z ogromnym trudem.

Bezdyskusyjny rzut karny

Golkiper RB Lipsk uratował swój zespół na początku drugiej połowy. Z prawej strony dośrodkował Serge Aurier, a niebezpiecznie uderzył Lucas Moura.
Ale to goście w końcu dopięli swego. Dynamiczne wejście Konrada Laimera w pole karne Anglików zakończyło się faulem Bena Daviesa. Jedenastkę pewnie wykorzystał Werner, choć jego intencje wyczuł Lloris. Była 58. minuta.
Zaraz mogło być 2:0, ale wysiłek kolegów zaprzepaścił Schick. Czech miał czego żałować, przed sobą miał tylko Llorisa.
Tottenham stać było na pojedyncze zrywy. W 73. minucie do rzutu wolnego podszedł Giovani Lo Celso, który po interwencji Gulacsiego obił słupek. W końcówce głową z bliska chybił jeszcze Lucas.