Tomasz Kędziora strzela pięknego gola w Lidze Europy

25/10/2018, 20:51 GMT+2

Takich goli nie ogląda się za często. W czwartek na boiskach Ligi Europy nikt nie strzelił piękniej od Tomasza Kędziory. Polski obrońca Dynama Kijów rozegrał całe spotkanie i przyczynił się do wyjazdowej wygranej z Rennes 2:1.

Była 20. minuta meczu, sunął atak piłkarzy z Ukrainy. Na podanie z lewej strony boiska zdecydował się Vitalij Bujalski, w piłkę nie trafił Denis Garmash, trafił za to nadbiegający z prawej Kędziora. Ale jak! Z trzydziestu metrów, z całej siły, pod poprzeczkę. To był istny pocisk, piłka wylądowała pod poprzeczką. Bramkarz gospodarzy Abdoulaye Diallo nie miał najmniejszych szans na interwencję.

To trzecia bramka Kędziory w tym sezonie. Wcześniej trafiał po jednym razie w lidze ukraińskiej oraz eliminacjach Ligi Mistrzów. Gol z Rennes dał prowadzenie jego drużynie, ale jeszcze przed przerwą wyrównał Clement Grenier. Mimo że Francuzi atakowali przez całą drugą część, to Dynamo strzeliło zwycięskiego gola. W 89. minucie zrobił to Bujalski. Warto podkreślić, że jego drużyna grała już wtedy piątą minutę w dziesięciu po czerwonej kartce Wołodymira Szepelewa.

Inni bez szału

Dużo mniej szczęścia mieli inni Biało-Czerwoni występujący w czwartek na boiskach Ligi Europy.
Karabach Agdam, z Jakubem Rzeźniczakiem w składzie, przegrał u siebie z Worsklą Połtawa 0:1.
Natomiast Łudogorec Razgrad, którego barw bronią Jacek Góralski i Jakub Świerczok, zremisował na wyjeździe z AEK Larnaka 1:1. Góralski na boisku pojawił się w 62. minucie i został ukarany żółtą kartką. Świerczok z kolei do gry wszedł w 84. minucie.
Bez punktu w LE pozostaje Girondins Bordeaux Igora Lewczuka. Żyrondyści tym razem ulegli na wyjeździe Zenitowi Sankt Petersburg 1:2, a polski obrońca rozegrał cały mecz na prawej obronie.
Dwóch Polaków stanęło naprzeciw siebie w Trnawie, gdzie miejscowy Spartak Patryka Małeckiego podejmował Dinamo Zagrzeb Damiana Kądziora. Trzecie zwycięstwo odniósł mistrz Chorwacji, który tym razem wygrał 2:1. Małecki na boisko wszedł w 69., a Kądzior w 74. minucie.