Stal Mielec - Jagiellonia Białystok, wynik i relacja - PKO BP Ekstraklasa

28/11/2020, 16:46 GMT+1

Piłkarze Stali Mielec doczekali się drugiego zwycięstwa w tym sezonie ekstraklasy. W meczu 11. kolejki pokonali u siebie Jagiellonię Białystok 3:1.

Dwukrotny mistrz Polski (1973, 1976) szybko objął prowadzenie. W 4. min - po dośrodkowaniu z rzutu rożnego - najlepiej do piłki wyskoczył Marcin Flis i głową umieścił ją w siatce.

Szybka odpowiedź gości

Dwie minuty później zespół z Białegostoku wykonywał rzut rożny. Bartłomiej Wdowik przytomnie zauważył, że przed polem karny był Przemysław Mystkowski, którego nikt nie pilnował. Do tego ostatniego trafiła piłka, a on popisał się pięknym, celnym uderzeniem.
Stal miała w pierwszej połowie jeszcze co najmniej dwie dobre okazje, aby znowu prowadzić, ale do przerwy było 1:1.

Impuls z ławki rezerwowych

Przez pierwszy kwadrans drugiej połowy gra toczyła się niemal na połowie boiska Stali. Jednak Jagiellonia w tym okresie nie stworzyła ani jednej dogodnej sytuacji do zdobycia gola.
Sytuacja uległa zmianie, gdy na murawie znaleźli się Krystian Getinger i Andreja Prokić. Zachęcili oni kolegów do śmielszej gry i w 66. minucie Grzegorz Tomasiewicz zdobył głową gola na 2:1.
Do końca spotkania przewagę miała drużyna z Białegostoku, jednak groźne sytuacje stwarzali grający z kontry mielczanie. Po strzale Mateusza Maka obrońca Jagiellonii wybił piłkę niemal z linii bramkowej. Z kolei Robert Dadok w sytuacji sam na sam uderzył obok bramki.
Kropkę nad i postawiła Stal w doliczonym czasie gry. Wówczas kolejny kontratak dobrze wykończył Zjawiński.
Stal Mielec - Jagiellonia Białystok 3:1 (1:1)Bramki: Flis (4), Tomasiewicz (66), Zjawiński (90+1) - Mystkowski (6)
Stal Mielec: Rafał Strączek - Marcin Flis (59. Krystian Getinger), Mateusz Żyro, Bożidar Czorbadżijski, Kamil Kościelny - Mateusz Mak (74. Robert Dadok), Maciej Domański (75. Łukasz Zjawiński), Grzegorz Tomasiewicz, Mateusz Matras, Petteri Forsell (90+2. Maciej Urbańczyk) - Jakub Wróbel (59. Andreja Prokic).
Jagiellonia Białystok: Damian Węglarz - Szymon Pankiewicz (76. Kamil Wojtkowski), Ariel Borysiuk, Bodvar Bodvarsson, Bartłomiej Wdowik - Martin Pospisil, Fernan Lopez (46. Taras Romanczuk), Tomas Prikryl, Jesus Imaz - Przemysław Mystkowski (46. Fedor Cernych), Jakov Puljic.
Autor: Skrz/twis / Źródło: Polska Agencja Prasowa