SSC Napoli - AC Milan: wynik meczu i relacja - Serie A

13/07/2020, 04:56 GMT+2

Prowadzili jedni i drudzy, ostatecznie podzielili się punktami. Napoli w meczu 32. kolejki Serie A zremisowało na własnym stadionie z Milanem 2:2.

W niedzielny wieczór od początku do ataku ruszyli piłkarze Napoli. Jednak dogodnych sytuacji nie potrafili wykorzystać Dries Mertens, a następnie Jose Callejon.
Za to w 20. minucie akcję gości efektownym strzałem wykończył Theo Hernandez. Niespełna kwadrans później wyrównał Giovanni Di Lorenzo, wykorzystując niepewną interwencję bramkarza Milanu Gianluigiego Donnarummy.

Emocje do końca

Gospodarze objęli prowadzenie po przerwie. W minucie 60. do siatki trafił Mertens po podaniu Callejona. Ale ostatnie słowo należało do mediolańczyków. W 73. minucie wynik na 2:2 ustalił Franck Kessie, który wykorzystał rzut karny.
Milan pod koniec meczu musiał radzić sobie w osłabieniu. Raptem w trzy minuty dwie żółte kartki obejrzał rezerwowy Alexis Saelemaekers.
W zespole Napoli całe spotkanie rozegrał Piotr Zieliński. Drugi z Polaków, Arkadiusz Milik, pojawił się na boisku w 74. minucie, zastępując Mertensa.
Napoli z dorobkiem 52 punktów zajmuje szóste miejsce w tabeli ligi włoskiej. Milan ma o dwa mniej i jest siódmy. Prowadzi broniący tytułu Juventus - 76 pkt.