Southampton - Manchester United: wynik i relacja - Premier League

29/11/2020, 17:29 GMT+1

Wszystko wyglądało bardzo dobrze i wydawało się, że Southampton po raz kolejny w obecnym sezonie utrze nosa faworytom. Ostatecznie Święci przegrali u siebie z Manchesterem United 2:3 w meczu 10. kolejki Premier League. Gola dla pokonanych strzelił Jan Bednarek.

Polski obrońca strzałem głową po rzucie rożnym dał gospodarzom prowadzenie w 23. minucie. To jego trzecie trafienie w 74. występie w Premier League. W żadnym z sezonów nie zdobył więcej niż jednego gola.
Święci do przerwy wygrywali 2:0, gdyż Davida de Geę strzałem z rzutu wolnego pokonał jeszcze James Ward-Prowse.

Zmiana na wagę zwycięstwa

Kluczowa dla losów spotkania okazała się zmiana dokonana przez trenera Ole Gunnara Solskjeara w przerwie - Masona Greenwooda zastąpił Edinson Cavani i po przerwie gra Czerwonych Diabłów wyglądała dużo lepiej.
Doświadczony Urugwajczyk najpierw zaliczył asystę przy bramce Bruno Fernandesa w 60. minucie, a niespełna kwadrans później Cavani głową zmienił kierunek lotu piłki uderzonej zza pola karnego przez Portugalczyka. W drugiej minucie doliczonego przez arbitra czasu gry były zawodnik Paris Saint-Germain ponownie głową pokonał bramkarza miejscowych.
Drużyna Southampton, która była niepokonana od siedmiu kolejek (poprzedniej porażki doznała 20 września), z 17 pkt jest piąta tabeli.
Po tej wygranej ekipa United ma 16 pkt i awansowała na siódmą lokatę.
Autor: PO / Źródło: PAP