Southampton - Manchester City: wynik meczu i relacja - Premier League

22/01/2022, 19:36 GMT+1

Mało kto spodziewał się, że Manchester City straci punkty w konfrontacji z Southampton. Jan Bednarek i jego koledzy zdołali jednak zremisować u siebie z liderem Premier League 1:1 w 23. kolejce rozgrywek. Tym samym zakończyła się seria dwunastu kolejnych zwycięstw drużyny trenera Pepa Guardioli w angielskiej ekstraklasie.

W pierwszym meczu obu drużyn Southampton zdołał bezbramkowo zremisować z City w Manchesterze. Tym razem Święci także napsuli sporo krwi zdecydowanym faworytom.

Żółta kartka Bednarka

Mecz zaczął się idealnie dla gospodarzy. Już w siódmej minucie miejscowi przeprowadzili składną akcję prawą stroną boiska, która zakończyła się golem.
Świetnie do ataku włączył się 24-letni obrońca Kyle Walker-Peters. Podał do Nathana Redmonda, a ten szybko odegrał koledze w pole karne. Walker-Peters długo się nie zastanawiał i pięknym strzałem w kierunku dalszego słupka pokonał bramkarza. To jego pierwszy gol w Premier League.
W 32. minucie Bednerek ostro potraktował Jacka Grealisha. Polak tak wszedł nakładką na nogę rywala, że ten wyleciał w powietrze jak z katapulty. Grealish mocno protestował po tym ostrym faulu, a obrońca został słusznie upomniany przez sędziego żółtą kartką.
Zdecydowanie najlepszą okazję do strzelenia gola dla Obywateli miał w pierwszej połowie Raheem Sterling, ale niepilnowany trafił z pięciu metrów w bramkarza Frasera Forstera.

Manchester City dominuje

Po zmianie stron Manchester ruszył do przodu z animuszem, ale na początku to rywale mieli lepszą okazję na gola. Po rzucie rożnym w 54. minucie Armando Broja trafił w słupek, a po dobitce Bednarka piłka poszybowała w trybuny.
Defensywa miejscowych długo funkcjonowała bez zarzutu. Wszyscy bardzo dobrze się asekurowali. Z każdą minutą było jednak coraz trudniej się bronić. Piłkarze Manchesteru naciskali i w 65. minucie doprowadzili do wyrównania. Po rzucie wolnym Kevina de Bruyne gola głową strzelił Aymeric Laporte.
Po tym trafieniu gospodarze mieli jeszcze trudniej, a druga bramka dla City wisiała w powietrzu. W słupek trafili kolejno Kevin de Bruyne i Gabriel Jesus.
W 71. minucie trener Ralph Hasenthuettl zdjął z boiska Bednarka. Być może obawiał się, że przy naporze gości Polak mógłby zarobić drugą żółtą kartkę i osłabić zespół. Bez naszego reprezentanta na placu gry Święci zdołali jakoś dowieźć korzystny wynik do końca meczu.

Zagadkowa absencja Fabiańskiego

W innym ciekawym meczu Premier League Manchester United wygrał na Old Trafford z West Ham United 1:0. Gola na wagę trzech punktów strzelił w 93. minucie Marcus Rashford.
W bramce gości na pewno mogła dziwić absencja Łukasza Fabiańskiego. Co prawda pojawiły się nieoficjalne informacje o zakażeniu koronawirusem u polskiego golkipera, ale klub nie wydał w tej sprawie oficjalnego komunikatu.