Serie A. Napoli pokonało Palermo. Zieliński z asystą

10/09/2016, 21:45 GMT+2

Juventus i Napoli z efektownymi zwycięstwami w trzeciej kolejce Serie A. Mistrz Włoch pokonał Sassuolo 3:1, a neapolitańczycy, z Arkadiuszem Milikiem i Piotrem Zielińskim w składzie, jeszcze efektowniej rozprawili się na wyjeździe z Palermo.

Juve wygrało głównie dzięki dwóm golom Gonzalo Higuaina, sprowadzonego latem za rekordową na rynku włoskim sumę 90 mln euro.

Na zwycięstwo lidera Serie A Napoli odpowiedziało kilka godzin później. Strzelanie na Sycylii rozpoczął Słowak Marek Hamsik. Dwa kolejne gole strzelił Hiszpan Jose Callejon, a przy drugim asystą popisał się Zieliński.

Milik mógł zostać bohaterem

I on, i Milik zagrali od pierwszej minuty. Ten drugi był centralną postacią swojego zespołu w pierwszej połowie, ale raził nieskutecznością. Zupełnie jak ostatnio w reprezentacji. Do przerwy miał kilka sytuacji, ale albo trafiał w bramkarza, albo - jak po podaniu Lorenzo Insigne - pudłował. W innej źle przyjął piłkę.
Reprezentanci Polski nie dograli spotkania do końca. Zieliński został zmieniony w 73. minucie, a Milik - pięć minut wcześniej.

W niedzielę odbędzie się siedem innych meczów, a trzecią kolejkę zakończy poniedziałkowy pojedynek Empoli - Crotone.