Serie A. Arkadiusz Reca fatalnie spudłował w meczu SPAL - Genoa

26/11/2019, 06:21 GMT+1

Jak on tego nie strzelił? Lepszej okazji do strzelenia gola na włoskich boiskach Arkadiusz Reca może już nie mieć. Grający w SPAL reprezentant Polski stał nieco ponad metr od bramki Genoi, a mimo to trafił w instynktownie interweniującego bramkarza.

Była końcówka pierwszej połowy spotkania na Stadio Paolo Mazza w Ferrarze. Na świetlnej tablicy widniał wynik bezbramkowy. Miejscowi wykonywali rzut wolny, a konkretnie Mirko Valdifiori. Bramkarz Genoi Andrei Radu odbił mocno bitą piłkę przed siebie. Do dobitki szybko ruszył Reca...

Aż rozbolała go szyja

I chociaż lewy obrońca znajdował się półtora metra od bramki, a rumuński golkiper dopiero zbierał się z murawy, Reca trafił w nogę instynktownie broniącego Radu. "Matko Boska! Chyba lepszej okazji nie będzie mieć już w Serie A Arkadiusz Reca. Nie ukrywajmy - to musi być bramka! Musi to wpakować, mimo że strzelał prawą, słabszą nogą" - relacjonowali komentatorzy Eleven Sports.
Kibice chwycili się za głowę, a obrońca SPAL za szyję. Przy swoim fatalnym strzale najwyraźniej go jeszcze coś zabolało w okolicach karku. Na powtórkach jednak nie widać było dokładnie o co chodzi. "Może to jest szok po tym uderzeniu?" - zastanawiali się dziennikarze.
Polak musiał zejść z boiska i poddać się interwencji lekarskiej. Po chwili wrócił do gry, ale minę miał nietęgą. Pewnie sam się zastanawiał, jak to się stało, że nie strzelił swojego pierwszego gola w Serie A.
Mecz zakończył się remisem 1:1. W 55. minucie prowadzenie gospodarzom strzałem z rzutu karnego dał Andrea Petagna. Dwie minuty później dla Genoi wyrównał Stefano Sturaro.

Wciąż czeka na gola

Reca od 2018 roku jest piłkarzem Atalanty, w której jednak nie potrafił sobie wywalczyć miejsca w podstawowym składzie.
Do SPAL został wypożyczony pod koniec sierpnia. Tutaj gra regularnie (ma dziesięć meczów na koncie). W zespole z Ferrary jest aktywny i często włącza się w akcje ofensywne. Na pierwszego gola wciąż jednak musi czekać.