Senegal obnażył słabe Tahiti w pierwszym meczu "polskiej" grupy

23/05/2019, 18:26 GMT+2

Senegalczycy w dobrym stylu rozpoczęli mistrzostwa świata do lat 20. W Lublinie pokonali Tahiti 3:0 . Bohaterem drużyny z Czarnego Lądu był Amadou Sagna, autor wszystkich trafień. W drugim meczu grupy A Polska zagrała z Kolumbią.

Pierwszy gol młodzieżowych mistrzostw świata w Polsce może być również najszybszym golem w całym turnieju. Senegalczycy wykonali dwa podania. Długim zagraniem popisał się Dion Lopy, piłkę głową zgrał Ibrahima Niane i już w jedenastej sekundzie spotkania Amadou Sagna w pewny sposób wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem Tahiti.
Moana Pito drugi raz piłkę z siatki wyjął w 29. minucie. Niane swobodnie przedostał się z futbolówką w pole karne i znowu dograł do Sagny. Tym razem futbolówka nie opuściła ziemi, a napastnik Cayor Foot FC pewnie skierował ją do niemal pustej bramki.

Ten sam strzelec, ten sam asystent

W 50. minucie młody Senegalczyk skompletował hat-tricka, a… trzecią asystą popisał się Niane. Przy tym trafieniu pomógł, zaledwie szesnastoletni, Tevaitini Teumere. Stoper ekipy z Tahiti nie zdołał skutecznie przeciąć dośrodkowanej piłki, a Sagna uderzył piekielnie mocno, pod porzeczkę bramki Pito. Senegalski snajper mógł w Lublinie zdobyć nawet cztery bramki, ale w doliczonym czasie gry w prostej sytuacji trafił w słupek.
Spotkanie rozgrywane na Lubelszczyźnie potwierdziło, że reprezentacja Tahiti będzie najsłabszym zespołem grupy A. W drugim meczu tej grupy reprezentacja Polski zmierzyła się z Kolumbią i przegrała 0:2.
O godz. 18.00 zmagania rozpoczęła również grupa B. W Gdyni Włosi wygrali z Meksykiem 2:1.
Wyniki czwartkowych spotkań mistrzostw świata U-20
Grupa A: Tahiti - Senegal 0:3 (0:2)
Bramki: 0:1 Amadou Sagna (1), 0:2 Amadou Sagna (29), 0:3 Amadou Sagna (50)
Żółte kartki - Tahiti: Mauri Heitaa, Samuel Liparo
Sędzia: Muhammad Bin Jahari (Singapur). Widzów: 4661
Grupa B - Włochy - Meksyk 2:1 (1:1)
Bramki: 1:0 Davide Frattesi (3), 1:1 Roberto de la Rosa (37-głową), 2:1 Luca Ranieri (67)
Żółta kartka - Włochy: Matteo Gabbia, Luca Ranieri. Meksyk: Roberto de la Rosa
Sędzia: Raphael Claus (Brazylia). Widzów 7893
Autor: MSk / Źródło: eurosport.pl