Schalke - Hertha Berlin: Jordan Torunarigha i David Wagner ukarani czerwonymi kartkami - Puchar Niemiec

05/02/2020, 07:48 GMT+1

Emocji nie brakowało, zwłaszcza w dogrywce. Nie utrzymał ich na wodzy przede wszystkim piłkarz Herthy Berlin Jordan Torunarigha, który w pewnym momencie cisnął o ziemię skrzynką z napojami rywali. Czerwoną kartkę po tej sytuacji zobaczył też trener Schalke David Wagner, który, jak tłumaczył, pomagał zawodnikowi gości stanąć na nogi.

Była 100. minuta boju o ćwierćfinał Pucharu Niemiec. Torunarigha i Omar Mascerell z Schalke walczyli o piłkę. Żaden nie zamierzał odpuścić. Ich pojedynek zakończył się poza linią boczną. Obrońca gości wylądował przy ławce rezerwowych rywali.

I się zaczęło. Wściekły Torunarigha miał pod ręką skrzynkę Herthy z napojami, którą chwycił i cisnął o ziemię. Wybuchła awantura, sytuację uspokajać próbował m.in. Krzysztof Piątek.

"Różnie można to interpretować"

Sędzia Harm Osmers wezwał do siebie Torunarighę i pokazał mu żółtą kartkę, drugą już, więc Hertha musiała grać w osłabieniu. Ale to nie był koniec. Arbiter postanowił przeanalizować incydent, oglądając powtórkę telewizyjną. Na niej dostrzegł, że podnoszącego się po upadku Torunarighę za kark przytrzymywał Wagner. Sędzia uznał to za niesportowe zachowanie i zaskoczony szkoleniowiec Schalke również zobaczył czerwoną kartkę.

- Z tą decyzją bym się nie zgodził. Wyglądało to tak, że trener próbował pomóc, podnieść Torunarighę. Później, gdy skrzynka została rzucona, akurat odciągał go, żeby nic więcej się nie wydarzyło. Różnie można to interpretować - komentował na antenie Eurosportu Sławomir Chałaśkiewicz.
Po meczu Wagner stwierdził krótko: - Nie mam wytłumaczenia dla czerwonej kartki. Sędzia powiedział mi, że złapałem piłkarza za kark, ale ja tylko chciałem, żeby stanął na nogi.

Ostatecznie Schalke zwyciężyło 3:2, choć przegrywało 0:2. Przesądzającego o awansie gola wbił w 115. minucie Benito Raman. Wcześniej, w minucie 39., pierwszą bramką w barwach Herthy zdobył Piątek.
1/8 finału Pucharu Niemiec:
wtorek
Schalke - Hertha 3:2
Bramki: Caligiuri (76.), Harit (82.), Raman (115.) - Kopke (12.), Piątek (39.)
20:45, 1. FC Saarbruecken - Karlsruher SC, Eurosport Player
Każde spotkanie 1/8 finału Pucharu Niemiec pokaże na żywo Eurosport Player, a poszczególne mecze będą transmitowane w Eurosporcie 1 i Eurosporcie 2. Na stronie eurosport.pl dostępne będą materiały wideo, w tym skróty spotkań i najładniejsze gole.
Autor: kz/łup / Źródło: eurosport.pl