Salernitana - Juventus: wynik i relacja z meczu - Serie A

30/11/2021, 21:48 GMT+1

Piłkarze Juventusu nie zachwycili, ale zdołali wygrać na wyjeździe z Salernitaną 2:0 w spotkaniu 15. kolejki Serie A. Występujący w drużynie z Turynu Wojciech Szczęsny był praktycznie bezrobotny.

Paulo Dybala (Juventus) cieszy się z gola w meczu z Salernitaną

W poprzedniej kolejce Juventus przegrał u siebie z Atalantą 0:1 i na boisku beniaminka nie mógł pozwolić sobie na wpadkę. Ku uciesze kibiców Starej Damy zamykający tabelę Serie A gospodarze nie byli w stanie toczyć równej walki z utytułowanym rywalem.

Bezdyskujna przewaga

Od początku przewagę uzyskali piłkarze trenera Massimiliano Allegriego. Na udokumentowanie jej golem trzeba było poczekać do 21. minuty. Po dwójkowej akcji Paulo Dybali i Dejana Kulusevskiego wynik mierzonym strzałem otworzył ten pierwszy.
W pierwszej połowie piłka jeszcze raz wpadła do siatki Salernitany, ale po interwencji systemu VAR sędzia nie zdecydował się uznać trafienia Giorgio Chielliniego. Powód? Przy strzale Juana Cuadrado z rzutu wolnego na minimalnym spalonym był Moise Kean.
Salernitana była bezradna. Gospodarze schodzili na przerwę bez celnego strzału. Wojciech Szczęsny mógł się poważnie wynudzić.

Chwila grozy, gol Moraty

W drugiej połowie niewiele się zmieniło. To dalej Juventus miał przewagę, a gospodarze ograniczali się do obrony. Jednak piłkarze Starej Damy mogli najeść się strachu po uderzeniu Luki Ranieriego, ale na ich szczęście piłka odbiła się od słupka.
W 70. minucie wynik ustalił Alvaro Morata. Hiszpan trafił do bramki z bliskiej odległości po podaniu Federico Bernardeschiego.
W końcówce na 3:0 podwyższyć z rzutu karnego mógł Dybala, ale nie zdołał pokonać bramkarza rywali.
Salernitana - Juventus 0:2
Bramki: Dybala (21'), Morata (70')
Wyniki pozostałych wtorkowych spotkań Serie A:Atalanta - Venezia 4:0
Fiorentina - Sampdoria 3:1
Hellas Verona - Cagliari 0:0
Autor: Kali/po / Źródło: eurosport.pl