Robert Lewandowski wykorzystał rzut karny w meczu Hertha - Bayern - Bundesliga

20/01/2020, 07:46 GMT+1

Robert Lewandowski w dobrym stylu wrócił do gry po operacji pachwiny i miesięcznej przerwie. Polski napastnik strzelił gola z rzutu karnego w wygranym 4:0 spotkaniu Bayernu Monachium z Herthą Berlin w 18. kolejce Bundesligi. W swoim stylu nie dał najmniejszych szans bramkarzowi.

W 72. minucie niedzielnego spotkania obrońca Herthy Lukas Klunter w polu karnym pociągnął za rękę i wywrócił Leona Goretzkę. Na stadionie w Berlinie nikt nie miał wątpliwości - do rzutu karnego podejdzie Lewandowski.

Spokojnie w drugą stronę

Przed strzałem polski napastnik wziął głęboki wdech. Potem wykonał charakterystyczny dla siebie nabieg i zwód tuż przed uderzeniem. Bramkarz Rene Jarstein próbował wyczekać z interwencją do ostatniej chwili. W końcu wybrał swój lewy róg, a Lewandowski spokojnie posłał piłę w drugą stroną, czym całkowicie zmylił rywala. Jarstein padł na kolana i tylko mógł bezradnie przyglądać się piłce zmierzającej do siatki.
Wykorzystany rzut karny sprawił, że Bawarczycy objęli prowadzenie 2:0. Wcześniej gola strzelił Thomas Mueller. Kolejne trafienia zaliczyli Hiszpan Thiago Alcantara i Chorwat Ivan Perisić.

To 20. ligowy gol "Lewego" w tym sezonie Bundesligi. Tyle samo bramek na koncie ma również Timo Werner z RB Lipsk. Jego zespół wygrał w sobotę u siebie z Unionem Berlin 3:1 i prowadzi w tabeli z dorobkiem 40 punktów. Bayern jest wiceliderem i ma 36 "oczek".
Hertha - Bayern 0:4 (0:0)Bramki: Mueller 60', Lewandowski 73', Alcantara 76', Perisić 84'
Pozostałe wyniki 18. kolejki:RB Lipsk - Union Berlin 3:1
Hoffenheim - Eintracht Frankfurt 1:2
Fortuna Duesseldorf - Werder Brema 0:1
Mainz - Freiburg 1:2
Augsburg - Borussia Dortmund 3:5
FC Koeln - Wolfsburg 3:1
Schalke - Borussia M'Gladbach 2:0
Paderborn - Bayer Leverkusen 1:4