Robert Lewandowski strzelił cztery gole najszybciej w historii Ligi Mistrzów - Liga Mistrzów 2019/20

27/11/2019, 05:19 GMT+1

Brakuje już słów i liczb do podsumowania gry Roberta Lewandowskiego. Polak czterema golami w wygranym 6:0 meczu Ligi Mistrzów z Crveną Zvezdą obrócił w pył kilka statystycznych rekordów.

Choć na przerwę wtorkowego starcia w Belgradzie schodził z zerowym dorobkiem, w drugiej połowie rozkręcił się na dobre. Bramkarza serbskiego zespołu pokonał czterokrotnie między 53. i 68. minutą. Nietrudno zgadnąć, że lista osiągnięć, jakie Polakowi udało się w ten sposób pobić, jest długa i imponująca.

Lewandowski w jednym rzędzie z Messim

"Lewy" stał się dopiero drugim zawodnikiem w 27-letniej historii Ligi Mistrzów, który popisał się przynajmniej czterema golami w dwóch różnych meczach rozgrywek. 31-latek w przeszłości, jeszcze jako zawodnik Borussii Dortmund, "czteropakiem" skarcił też Real Madryt w półfinale Ligi Mistrzów w 2013 roku.
Innym graczem, który dokonał tego samego podczas dwóch wieczorów Ligi Mistrzów, jest Lionel Messi. Piłkarz Barcelony trafiał czterokrotnie przeciwko Arsenalowi, a w meczu z Bayerem Leverkusen w 1/8 finału w sezonie 2011/12 - nawet pięciokrotnie.

14 minut i 31 sekund

Polak w niektórych statystykach jest nawet lepszy od Messiego. W Belgradzie na skompletowanie piłkarskiego pokera potrzebował dokładnie 14 minut i 31 sekund. Nikt w dziejach najbardziej prestiżowych europejskich rozgrywek nie był równie szybki. Lewandowski pobił rekord Cristiano Ronaldo, który w wygranym 8:0 meczu z Malmoe strzelił cztery gole dla Realu Madryt w 21 minut.

Korespondencyjny pojedynek z Benzemą

Lewandowski dołączył też do elitarnego grona zawodników z ponad 60 bramkami w Champions League. Wspominany Messi zajmuje w klasyfikacji najskuteczniejszych drugie miejsce - 113 bramek. Liderem jest Cristiano Ronaldo - 127. Podium uzupełnia Raul z 71 golami.
O bramkę przed naszym rodakiem, który w Lidze Mistrzów trafił już 63 razy, znajduje się Karim Benzema z Realu Madryt. Francuz we wtorek prowadził korespondencyjny pojedynek z "Lewym", bo dwukrotnie pokonywał bramkarza Paris Saint-Germain.

Crvena Zvezda - Bayern Monachium 0:6 (0:1)
(Goretzka 14', Lewandowski 53', 60', 64', 68', Tolisso 89')