Robert Lewandowski przegrywa z Ciro Immobile w wyścigu po Złotego Buta - Piłka Nożna

20/01/2020, 12:02 GMT+1

Robert Lewandowski strzelił gola w ostatnim meczu ligowym Bayernu Monachium z Herthą w Berlinie (4:0) i ma już na koncie 20 trafień w Bundeslidze. Jednocześnie Polak utrzymuje się w ścisłej czołówce najlepszych strzelców w Europie. W wyścigu po nagrodę Złotego Buta wyprzedza go tylko jeden piłkarz.

W niedzielę Lewandowski wykorzystał rzut karny w 73. minucie meczu z Herthą. Miał jeszcze kilka dogodnych okazji, ale żadnej już nie zamienił na gola. Bawarczycy i tak wygrali wysoko 4:0.

Wyborny początek roku

Dzięki golowi strzelonemu w Berlinie "Lewy" ma 20 trafień w lidze niemieckiej. Tyle samo uzbierał Timo Werner z RB Lipsk, który w sobotę trafił dwukrotnie.
W europejskiej klasyfikacji Złotego Buta wyprzedza ich obecnie tylko Ciro Immobile z Lazio. Rzymianie w sobotnie popołudnie rozbili na Stadio Olimpico Sampdorię Genua 5:1, a 29-letni napastnik skompletował hat-tricka. Do siatki trafiał już w 17. i 20. minucie. Trzeciego gola strzelił z rzutu karnego. Dzięki temu w obecnym sezonie Serie A Immobile ma już 23 gole na koncie.

Włoski piłkarz świetnie zaczął obecny rok, w trzech meczach strzelając gole aż sześciokrotnie. Takie osiągnięcia pozwoliły mu wyprzedzić Lewandowskiego. Forma najlepszego strzelca przekłada się także na wyniki jego drużyny. Lazio wygrywa we włoskiej ekstraklasie nieprzerwanie od październikowego triumfu we Florencji, notując już rekordowe 11 zwycięstw ligowych z rzędu.
Ciro Immobile
Immobile od czasu jak przyszedł w 2016 roku do Lazio prezentuje równą, wysoką formę. W sezonie 2017/18 został królem strzelców Serie A, zdobywając w 33 meczach 29 bramek. Dużo wskazuje na to, że w bieżących rozgrywkach poprawi tamto osiągnięcie. W rywalizacji o koronę króla strzelców ligi włoskiej wyraźnie już wyprzedził konkurencję. Drugi na liście Cristiano Ronaldo z Juventusu ma 16 goli, a trzeci Romelu Lukaku z Interu - 14.