Real Madryt - Szachtar Donieck. Wstydliwe dokonania Królewskich - Liga Mistrzów

22/10/2020, 04:43 GMT+2

To największa niespodzianka pierwszej serii spotkań Ligi Mistrzów. Mocno osłabiony Szachtar Donieck pokonał w środę w Madrycie Real 3:2, a do przerwy prowadził nawet różnicą trzech goli. Pod wieloma względami był to najgorszy wieczór Królewskich w Lidze Mistrzów od wielu lat.

Dla Realu była to już trzecia kolejna porażka w elitarnych rozgrywkach (z poprzednią edycją pożegnał się w 1/8 finału po dwóch porażkach z Manchesterem City).
Po raz ostatni taką serię klub z Madrytu zanotował we wrześniu 1986 roku.

Bezradni do przerwy

W środę obdarty z marzeń o choćby punkcie został już w pierwszej połowie, gdy dla mistrza Ukrainy gole strzelili Tete i Manor Salomon, a samobójcze trafienie zaliczył Raphael Varane. Thibaut Courtois trzykrotnie wyjmował piłkę z siatki w ciągu zaledwie 13 minut.
Warto przy tym dodać, że Szachtar przystąpił do meczu zdziesiątkowany koronawirusem. Na wyjazdowy triumf nad Realem zespół z Ukrainy czekał od marca 1999 roku. Sztuki tej dokonało poprzednio Dynamo Kijów, wygrywając 2:0. Tetego i Solomona, strzelców goli w środowym meczu, nie było wtedy na świecie.
Po raz ostatni Królewscy stracili trzy bramki w pierwszej połowie meczu Ligi Mistrzów we wrześniu 2005 roku, w wyjazdowym starciu z Olympique Lyon. W meczach u siebie takiego gradu ciosów nie przyjęli od lutego 2000, gdy trzy gole strzelił im Bayern Monachium.

Niemoc bez Ramosa

Piłkarze trenera Zinedine Zidane'a wciąż nie radzą sobie w Lidze Mistrzów bez swojego kapitana. Z Sergio Ramosem poza boiskiem Real przegrał w tych rozgrywkach siedem z ostatnich ośmiu meczów.

Czasu na poprawę gry wiele nie zostało. W sobotę o godzinie 16:00 Królewscy zmierzą się na wyjeździe w El Clasico z Barceloną.