Real Madryt - Real Valladolid: wynik meczu - La Liga

24/08/2019, 19:32 GMT+2

Real Madryt stracił pierwsze punkty w sezonie. W drugiej kolejce hiszpańskiej ekstraklasy zremisował z Realem Valladolid 1:1. Od 82. minuty gospodarze prowadzili i wydawało się, że dowiozą zwycięstwo do końca, ale chwilę przed ostatnim gwizdkiem stadion Santiago Bernabeu uciszył Sergi Guardiola.

Królewscy objęli prowadzenie po mocnym strzale Francuza Karima Benzemy, ale w 88. minucie do wyrównania doprowadził Guardiola.

Gospodarze mieli zdecydowaną przewagę w pierwszej połowie, kiedy oddali 14 strzałów, ale świetnie spisywał się bramkarz gości Jordi Masip. Po przerwie mecz się wyrównał i również jego vis a vis Belg Thibaut Courtois musiał się sporo napocić.

Real był liderem po pierwszej kolejce, ale po sobotnim remisie stracił prowadzenie na rzecz Sevilli, która w piątek wygrała na wyjeździe z Granadą 1:0.

Real za Realem

Przed pozostałymi rozstrzygnięciami tego weekendu Real Valladolid, który nie przegrał na Santiago Bernabeu po raz pierwszy od 2005 roku, jest na trzecim miejscu.

Szansę na pierwsze punkty w tym sezonie będzie miała w niedzielę Barcelona. Broniący tytułu zespół z Katalonii, który w ubiegłym tygodniu niespodziewanie przegrał z Athletic Bilbao 0:1 na inaugurację sezonu, podejmie Betis Sewilla o godz. 21.
Z kolei o 19 Atletico Madryt zmierzy się na wyjeździe z Leganes.