Rangers FC pokonali Midtjylland 4:2 w 3. rundzie el. Ligi Europy

08/08/2019, 20:45 GMT+2

Jeśli piłkarzom Legii Warszawa uda się ograć Atromitos w 3. rundzie eliminacji Ligi Europy, to w kolejnej fazie rozgrywek powinni trafić na Rangers. Tak przynajmniej wydaje się po pierwszym spotkaniu Szkotów, wygranym na wyjeździe 4:2 z duńskim Midtjylland.

Od kwietnia 2018 roku menedżerem zespołu z Glasgow jest Steven Gerrard, jeden z najlepszych piłkarzy XXI wieku. Wszystko wskazuje na to, że żywa legenda Liverpoolu i reprezentacji Anglii zawita do Warszawy, o ile oczywiście Legia upora się z greckim rywalem. Drużyna prowadzona przez "Steviego G" bowiem załatwiła już niemal sprawę awansu.

Mogło być jeszcze lepiej

Gdyby Rangersi zachowali w czwartek więcej koncentracji, to z Danii przywieźliby jeszcze bardziej przekonujący wynik. W 56. minucie prowadzili już z Midtjylland 3:0 po bramkach Alfredo Morelosa, Joe Aribo oraz Nikoli Katicia. W kolejnych minutach w grę zawodników Gerrarda wkradła się niepewność, która poskutkowała dwiema bramkami dla gospodarzy. W 58. minucie trafił Ogochukwu Onyeka, pięć minut później Sory Kaba.
Ostatnie zdanie należało jednak do Wyspiarzy. 20 minut przed końcem wynik meczu na 4:2 ustalił Scott Arfield, a fenomenalne spotkanie zwieńczył wówczas Morelos, który do jednego gola dołożył drugą asystę.
Autor: mb/twis / Źródło: eurosport.pl